Petrol
114.48
0.21%
Euro
16.65
2.52%
Dolar
15.85
1.98%
Altın
918.75
0.00%
Borsa
2385
-0.26%
Bitcoin
487.491
2.46%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C

  AK Partili kadınlardan Marmaray'da şiddete hayır eylemi

  Ak Partili kadınlar, 7 dilde 'Şiddet mi? Asla!' yazılı, farklı renklerde şemsiye açtı.
  • 25.11.2013 - 15:21
  AK Partili kadınlardan Marmaray'da şiddete hayır eylemi

  AK Partili kadınlardan Marmaray da şiddete hayır eylemi #1

  Ak Parti İstanbul İl Kadın Kolları'na bağlı yaklaşık 2 bin kadın, kadına karşı şiddete dikkat çekmek için Marmaray Yenikapı İstasyonu'nda bir araya geldi.

  FATİH BELEDİYE BAŞKANI DA KATILDI

  Ak Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen 'Şiddet mi? Asla!' adlı etkinliğe AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Özlem Zengin Topal'ın yanı sıra Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ile ilçe kadın kolları başkanları ve üyeleri katıldı.

  İSTASYONUN BAHÇESİNE YÜRÜDÜLER

  İstasyonun içinde toplanan kadınlara burada yedi dilde 'Şiddet mi? Asla!' yazılı şemsiyeler dağıtıldı. İstasyon içindeki kadınlar, 'Şiddete hayır' sloganları atarak istasyonun bahçesine yürüdü.

  AK Partili kadınlardan Marmaray da şiddete hayır eylemi #2

  HAYIR DEMEK İÇİN BİR ARAYA GELDİLER

  AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Özlem Zengin Topal yaptığı basın açıklamasında, Ak Partili kadınlar olarak sadece kadınlara karşı yapılan şiddete değil, çevreye, insanlara, hayvanlara, yaşlılara, kadınlara, ekonomik, cinsel, fiziksel ve ruhsal her türlü şiddete hayır demek için bir araya geldiklerini ifade etti.

  'TÜRKİYE İÇİN ÖNEMİNİ ARZ EDİYORUM'

  Topal, 'Siyasetin içinde kadın - erkek demokrasi algısının yerleşmesi, hayatın içinde var olan bu paylaşımın siyasete aktarılması, kadının ruhundan yansıyan şeylerin demokratik olgunluğa erişmesi ve Türkiye'nin için önem arz ediyor. Şimdi yol alınması gereken konuların başında kadınlar ve gençler var. Türkiye'de kim iktidar olacaksa bunun yolu kadınlardan geçiyor. Biz bunun için varız. Biz burada kadınlar olarak şiddete hayır diyoruz." ifadelerini kullandı.

  ŞEMSİYELERİ AÇARAK ETKİNLİĞİ BİTİRDİLER

  Etkinliğe katılan kadınlar ise kadına karşı şiddetin her türlüsüne karşı olduklarını ifade ettiler. Basın açıklamasının ardından kadınlar, kendilerine dağıtılan farklı renklerdeki 'Şiddet mi? Asla!' yazılı şemsiyeleri açarak etkinliği bitirdi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir