Petrol
113.22
1.15%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
480.914
-1.15%
25ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 25 C

  AK Partili Kapusuz: Batsın sizin o çıkarlarınız

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, İsrail’in Gazze’ye yaptığı saldırılarla ilgili “Bu haince saldırıları gerçekleştiren, insanlığını ve vicdanını yitirmiş İsrail yönetimini en ağır şekilde kınıyorum” dedi.
  • 18.07.2014 - 12:57
  AK Partili Kapusuz: Batsın sizin o çıkarlarınız

  kapusuz

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kapusuz, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına ilişkin yaptığı açıklamada, “Terörist devlet İsrail her zaman yaptığını yaptı ve akşam ilan ettiği ateşkesi gece bozarak kara harekatıyla katliama girişti.

  İNSANLIĞINI VE VİCDANINI YİTİRMİŞ İSRAİL

  Bu haince saldırıları gerçekleştiren, insanlığını ve vicdanını yitirmiş İsrail yönetimini en ağır şekilde kınıyorum. Kundaktaki bebeği bile katletmeyi “İsrail’i savunmak” olarak gören bu anlayış her türlü vahşeti gözünü bile kırpmadan gerçekleştirmektedir. Zehirli gaz kullanarak sivilleri katleden bir İsrail yönetimiyle karşı karşıyayız.

  TERÖR DEVLETİYLE KARŞI KARŞIYAYIZ

  Hastaneleri, camileri ve çocuk yuvalarını vuran bir terör devletiyle karşı karşıyayız. Savaşmanın bile bir hukuku ve şerefi varken haysiyetsizce saldıran bir nefret ordusuyla karşı karşıyayız” ifadelerini kullandı.

  İsrail’in sadece Filistin için değil tüm dünya için bir tehlike olduğunu belirten Kapusuz, şunları kaydetti:

  ''BATSIN SİZİN O ÇIKARLARINIZ''

  “Öncelikle tüm Ortadoğu halklarına sesleniyorum; Bugün Filistin halkını tamamen yok etmeye çalışan ve soykırıma girişen İsrail, yarın silahı sizlere de çevirecektir. Zira kendi milletini üstün ırk, diğerlerini de yok edilmesi gereken insanlar olarak gören bu anlayış her türlü caniliği yapabilecek kapasiteye sahiptir. Filistin’de genç, yaşlı, kadın, çocuk demeden katliam yapan İsrail’e sesini yükseltmeyen Ortadoğu ülkelerine sesleniyorum; “Batsın sizin o çıkarlarınız”, “Batsın sizin o denge politikanız” Zalim İsrail’in ortağı Mısır darbe yönetimi, Refah kapısını kapalı tutarak Gazze’ye insani yardım gitmesini engelleyerek İsrail’in taşeronluğunu yapmaktadır.

  ''DARBECİ MISIR YÖNETİMİ DE BU ZULME ORTAKTIR''

  Dolayısıyla darbeci Mısır yönetimi de bu zulme ortaktır. İsrail’i destekleyen ABD’ye bir kez daha sesleniyorum; Siz İsrail’e destek verdiğiniz sürece ve “İsrail kendini savunuyor” dediğiniz sürece bu katliamların suç ortağı olmaya devam edeceksiniz. Filistinli çocukların kanları sizin de elinize bulaşmıştır.

  VAHŞETTE BİRLEŞMİŞ MİLLETLERİN PAYI DA BÜYÜKTÜR

  Bugün İsrail vahşetinde Birleşmiş Milletlerin de payı büyüktür. Hiçbir BM kararını uygulamayan İsrail’e BM tarafından hiçbir yaptırımda bulunulmamıştır. Birleşmiş Milletlerin insani yardım depolarını bile vuran gözü dönmüş İsrail’e BM ne yapabilmiştir? Bugün Gazze’de sadece Filistinliler değil insanlık da ölmektedir, İnsanlığın vicdanı da yok olmaktadır. Bu saldırıları gerçekleştiren İsrail’i bir kez daha kınıyor, dünya ülkelerine şunu hatırlatıyorum; Zulme rıza zulümdür.”


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir