Euro
9.7865
0.49%
Dolar
8.122
0.42%
Altın
461.81
0.28%
Borsa
1.378
0.03%
Bitcoin
456.969
-1.26%
15ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 15 C
  Ak Partili Vekil Hacıosmanoğlu'nu uyardı

  Ak Partili Vekil Hacıosmanoğlu'nu uyardı

  Ak Parti Trabzon Milletvekili Faruk Özak, İbrahim Hacıosmanoğlu'nu şikeyle ilgili yaptığı açıklamalar için uyardı.
  • 09.08.2013 - 18:53

  Ak Partili Vekil Hacıosmanoğlu nu uyardı #1

  Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ve Ak Parti Trabzon Milletvekili Faruk Özak Trabzon'da bayramlaşma törenine katıldı. Törende konuşan Özak, önemli açıklamalarda bulunarak, şike ile ilgili olarak Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun sık sık Başbakan'ı eleştirmesini değerlendirdi.

  "TAYYİP BEY KUPAYI VERMEDİ DİYORLAR..."

  Kulübün siyaset üstü olduğuna vurgu yapan Özak, "Tayyip Bey kupayı vermedi diyorlar. Bu yasayı biz yapmasaydık atı alan Üsküdar’ı geçerdi. Hukukun üstünlüğünü isteyen bir Başbakan var." dedi. Federasyonun yabancı antrenör getirirken hükümete sormadığını çünkü özerk olduğunu belirten Özak, şunları söyledi:

  "TRABZONSPOR BİR PARTİNİN KULÜBÜ DEĞİLDİR"

  "Buradan size, bizi bekleyen bir tehlikeyi aktarmak istiyorum. Siyasiler kulübün emrindedir ama kulüp siyaset üstüdür. Katiyen siyasi bir konuşma yapmamalıdır. Bu bizim için bir tehlikedir. Çünkü şu anda ellerini ovuşturup bekleyen Ak Partili olmayanlar, 'Ha sen Başbakan’a bunu mu dedin, şunu mu dedin? Ben sana gösteririm, iki maç sonra yenil’ diyerek bizi beklemektedirler. Bir ağabeyleri olarak onlara söylüyorum; bu söylemi bırakın. Hangi partiden olursa olsun orası siyaset üstüdür. O söylemler Trabzonspor’a zarar verir, bizlere zarar verir. Trabzonspor bir partinin kulübü değildir."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir