Petrol
113.89
-0.31%
Euro
16.72
2.98%
Dolar
15.84
1.90%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
482.272
2.87%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C

  AK Parti'nin Malatya başkan aday adayı belli oldu

  Sami Er, Malatya Büyükşehir Belediyesi için Ak Parti’den başkan aday adayı oldu.
  • 11.11.2013 - 16:39
  AK Parti'nin Malatya başkan aday adayı belli oldu

  AK Parti nin Malatya başkan aday adayı belli oldu #1

  Belediyeciliğin bütün kademelerinde yer alan birçok önemli görevinin yanı sıra bir dönem Malatya İl Özel idaresi Genel Sekreterliği yapan Makine Mühendisi Sami Er, Malatya Büyükşehir Belediyesi için Ak Parti’den başkan aday adayı oldu.

  TEMAYÜLDE BİRİNCİ ÇIKTI

  Sami Er siyaset alanında yeni bir isim değil, bilakis onlarca yıla dayanan tecrübesi var... Er, 2007 yılında yapılan genel seçimlerde Malatya’dan Ak Parti Milletvekilliği için aday adayı oldu ve yapılan temayül yoklamasında birinci sıraya yerleşmeyi başardı. Sami Er temayül yoklamasında 920 oy ile birinci olurken en yakın rakibi ise 510 oyda kalmıştı.

  ŞEHRİ ÇOK İYİ TANIYOR

  Kırsal bölgeyi de kent merkezi kadar iyi tanıyan, en ücra köy ve mezralara hizmeti eksiksiz götürebilecek tecrübeye ehliyet ve liyakate sahip olduğunu ifade eden Sami Er, 2008-2011 yılları arasında Malatya İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevinde bulundu.

  Dönemin Malatya Valisi Ulvi Saran ile şehri adeta bir şirket yönetme profesyonelliğinde yöneten Sami Er, Saran ile el ele vererek hizmetlerde geçmiş yıllara fark attı. 80 km’den 400 km’ye Sami Er’in İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği dönemine kadar Malatya’da yılda sadece 80 km yol yapılabilirken, kendi döneminde ise yılda 400 km yol yapımı gerçekleşti. Malatya’da bir ilki daha gerçekleştiren Sami Er, kendi döneminde ilk defa 1/25.000 ölçekli çevre düzeni planına imzasını attı.

  MALATYA’DA KİMLER ADAY?

  Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Ak Parti’den Makine Mühendisi Sami Er’in yanısıra, Avukat Ali Bakan, Prof. Dr İbrahim Gezer, Mimar Yaşar Köksal, Avukat Abdullah Eraslan, İş adamı Ahmet Durmuş ve Jeoloji Mühendisi Yunus Ay aday adayı oldu.

  MHP VE SP ORTAK ADAY GÖSTEREBİLİR

  Öte yandan Milliyetçi Hareket Partisi ve Saadet Partisi’nin adaylarını açıklamak için Ak Parti’yi bekledikleri, eğer Malatya’nın mevcut Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Ak Parti tarafından tekrar aday gösterilecek olursa MHP ve SP’nin ortak bir aday göstereceği gelen bilgiler arasında. MHP ve SP’nin adayını açıklamak için Ak Parti’yi beklemesinin nedeni ise mevcut başkanın lise mezunu olması. Bu sebeple ortak adayın Münir Erkan olabileceği ifade ediliyor. Ancak kulislerde Başbakan Erdoğan’ın teşkilata 'Büyükşehirler için lise mezunu aday görmek istemiyorum' talimatı verdiği konuşulurken, bu durumda Ahmet Çakır’ın bu sene Büyükşehir olan Malatya’dan tekrar aday gösterilme ihtimalinin zayıf olduğu belirtiliyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir