Akademi dünyası Uzaktan Eğitim Çalıştayı'nda buluşuyor

25 üniversitenin katılımıyla gerçekleştirilecek çalıştayın temel hedefi ise, Uzaktan Eğitim Yönetmeliği'ne son halini verebilmek..

Son yıllarda Türkiye'de büyük ilerleme gösteren uzaktan eğitimin geleceği ve sorunları Türkiye'nin en köklü üniversitesi İstanbul Üniversitesi'nin ev sahipliğinde Ulusal Uzaktan Eğitim Sorunları Çalıştayı'nda masaya yatırılıyor. Kurulduğu 2009 yılından bugüne yaptığı çalışmalarla uzaktan eğitimde öne çıkan İstanbul Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi, uzaktan eğitimin sorunlarının çözümüne de büyük önem ve destek veriyor.

25 ÜNİVERSİTE KATILACAK

Türkiye genelinde uzaktan eğitim yapan 25 üniversitenin katılımıyla gerçekleştirilecek Ulusal Uzaktan Eğitim Sorunları Çalıştayı 10 Mayıs 2012 tarihinde yapılacak ve gün boyu sürecek. İstanbul Üniversitesi Balta Limanı Sosyal Tesisleri'nde yapılacak çalıştayda öne çıkacak başlık ise geçen yıldan bu yana henüz hazırlanmamış olan Uzaktan Eğitim Yönetmeliği olacak. Devlet ve vakıf üniversitelerden yoğun bir ilgi gören çalıştaydaki hedeflenen ise uzaktan eğitim yönetmeliğine üniversitelerin katkılarıyla son halini vermek olacak.

Akademi dünyası Uzaktan Eğitim Çalıştayı'nda buluşuyor