Euro
10.4011
-0.05%
Dolar
8.6943
-0.17%
Altın
499.04
0.4%
Borsa
1.405
-0.4%
Bitcoin
286.889
-2.57%
28ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 28 C

  Akbaşoğlu: CHP çıkarttığı işçilerin yerine başkasını aldı

  AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "Yerel seçimlerden sonra işçilerin işten çıkarılmayacağı" sözlerine yanıt verdi.
  • AA
  • 14.12.2018 - 12:34
  Akbaşoğlu: CHP çıkarttığı işçilerin yerine başkasını aldı

  AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "1 Ocak 2019'dan itibaren CHP'li belediyelerde ve CHP'nin kazanacağı belediyelerde hiç kimsenin işine son verilmeyeceği" açıklamasıyla ilgili AA muhabirine değerlendirmede bulundu.

  "ANCAK SÖYLENENLE GERÇEK MAALESEF BAMBAŞKA"

  Kılıçdaroğlu'nun, TBMM Genel Kurulu'ndaki bütçe görüşmeleri sırasında böyle bir açıklama yaptığını, anımsatan Akbaşoğlu, "Ancak söylenenle gerçek maalesef bambaşka. Bu, zaten CHP klasiği olarak hepimizin bildiği bir gerçek." dedi.

  Akbaşoğlu: CHP çıkarttığı işçilerin yerine başkasını aldı #1

  "YERLERİNE BAŞKA İŞÇİLERİN ALINDIĞINI GÖRDÜK"

  Akbaşoğlu, CHP'nin, geçen yerel seçimde İstanbul Beylikdüzü, Sarıyer, Maltepe ve Kartal belediyelerini aldığı zaman, ilk icraatlarının hemen yüzlerce işçinin işine son vermek olduğunu ifade etti.

  AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu, "Bu CHP'li belediyelerin uygulamalarına baktığımızda, ideolojik gerekçelerle çıkartılan işçilerin yerine maalesef başka işçilerin alındığını gördük. Sayın Kılıçdaroğlu'nun bu ifadelerini mercek altına aldığımızda söylemin başka, gerçeğin ise bambaşka olduğu bir hakikat olarak karşımıza çıkıyor." ifadesini kullandı.

  İzmir Banliyö Sistemi A.Ş.'de (İZBAN) işçilerinin, haklarını alamadıkları için grevde olduğuna dikkati çeken Akbaşoğlu, "Bu hızını alamayan, kürsüye çıktığında çeşitli vaatlerde bulunan yaklaşımların gerçekle örtüşmediğini, tam tersi bir hakikatle karşı karşıya olduğumuzu ifade etmek isterim." diye konuştu.

  AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu, CHP'li belediyelerin, bugüne kadarki uygulamalarının, bundan sonraki uygulamalarına örnek teşkil edeceğini gösterdiğini vurgulayarak, "Geçen dönemde söylenenlerin söz olarak tutulmadığı, tam tersine bir uygulama ile karşı karşıya olduğumuzu gösteren bu hafıza yeniden hatırlanmalı ve şu anda yaşadığımız süreçlerle ilgili bize ışık tutmalı kanaatindeyim." ifadesini kullandı.

  Muhammet Emin Akbaşoğlu, CHP'li belediyelerin büyük bir borç batağı altında olduğunu, işçilerine ödeme yapamadığını kaydetti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir