Euro
10.3053
-0.04%
Dolar
8.7631
0.01%
Altın
494.22
0.68%
Borsa
1.401
0%
Bitcoin
390.019
3.43%
13ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 13 C
  Akdoğan Gülen'i bitirme eylem planını yok hükmünde saydı

  Akdoğan Gülen'i bitirme eylem planını yok hükmünde saydı

  Başbakan Erdoğan'ın başdanışmanı, Taraf Gazetesi'nin iddialarını değerlendirdi.
  • 28.11.2013 - 12:01

  Akdoğan Gülen i bitirme eylem planını yok hükmünde saydı #1

  Bugünün manşet bombası Taraf Gazetesi'nden geldi. Gazetenin yazarlarından Mehmet Baransu imzası ile yayımlanan bir haberde, dershaneler konusunda Hükümet ile Cemaat arasında yaşanan krizin perde arkasına ilişkin iddialar sıralandı.

  TARAF'IN "GÜLEN'İ BİTİRME PLANI" İDDİASI

  Milli Güvenlik Kurulu'nun 2004 tarihli toplantısında 'Fethullah Gülen grubunun faaliyetlerine karşı alınması gereken tedbirler' başlığıyla bir dizi kararlar alındığı ileri sürüldü. Söz konusu MGK tutanaklarında, özellikle cemaatin 'öğrenci evleri' ve 'okulları'na engel olunması gerektiği belirtilirken, dershaneler konusuna değinilmemesi dikkat çekti. Başbakan Erdoğan'ın yakın zamanda kızlı erkekli öğrenci evlerini tartışma konusu yapması da, 'Cemaat evlerine yönelik bir girişim' yorumlarına neden olmuştu. 

  ERDOĞAN'IN BAŞDANIŞMANI: YOK HÜKMÜNDE

  Gündemi sarsan bu iddialara ilişkin ilk açıklamayı ise Başbakan Erdoğan'ın siyasi başdanışmanı Yalçın Akdoğan yaptı. Akdoğan; Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Erdoğan ve dönemin Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök'ün imzası bulunan tutanaklar için 'Yok hükmündedir' dedi.

   'HİÇBİR İŞLEM YAPILMAMIŞTIR'

  Akdoğan, twitter üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; '2004'teki MGK kararı hükümet tarafından yok hükmünde kabul edilmiş, hiçbir bakanlar kurulu kararı alınmamış, hiçbir işlem yapılmamıştır'

  İşte Yalçın Akdoğan'ın o tweeti:

  Akdoğan Gülen i bitirme eylem planını yok hükmünde saydı #2

  ŞAMİL TAYYAR İDDİALARI Tİ'YE ALDI

  Öte yandan, Baransu'nun iddialarına hükümet kanadından ilk açıklama da Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar'dan geldi. Tayyar twitterdan yaptığı paylaşımlarla, Mehmet Baransu'nun iddialarını Ti'ye aldı.

  İşte Tayyar'ın o tweetleri;

  Akdoğan Gülen i bitirme eylem planını yok hükmünde saydı #3

  Akdoğan Gülen i bitirme eylem planını yok hükmünde saydı #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir