Dolar
7.3571
0.2206%
Euro
8.7139
0.4125%
Altın
1944.58
-0.4693%
Borsa
1083.83
-1.4932%
G. Altın
460.112
-0.1956%
Bitcoin
86968.09
2.1556%
22ºC
İstanbul
Güneşli 22 C
  Akdoğan'dan Fethullah Gülen'e teşekkür - izle

  Akdoğan'dan Fethullah Gülen'e teşekkür - izle

  Başbakan'ın başdanışmanından.. FETHULLAH GÜLEN'E İMRALI TEŞEKKÜRÜ..
  • 11.01.2013 - 05:20
  Akdoğan'dan Fethullah Gülen'e teşekkür - izle

  Akdoğan dan Fethullah Gülen e teşekkür - izle #1

  ENSONHABER.com/DETAY HABER Başbakan Erdoğan'ın siyasi başdanışmanı ve AK Parti milletvekili Yalçın Akdoğan, Habertürk'te ekrana gelen Perspektif programında Suna Vidinli'nin sorularını yanıtladı.

  GÜLEN'E TEŞEKKÜR

  MİT üzerinden İmralı ile yürütülen barış görüşmelerine ilişkin açıklamalarda bulanan Yalçın Akdoğan, sürecin en önemli ayağının toplumsal destek olduğunun altını çizerek Fethullah Gülen'e de destek verdiği için teşekkür etti.

  "HOCAEFENDİ'DEN ALLAH RAZI OLSUN"

  Akdoğan, terörle mücadele ve müzakere dönemlerinde hükümetlerin topluma rağmen bir adım atamayacağını kaydederek muhalefetin ve toplumsal desteğin önemine dikkat çekti. Özellikle Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde kitlesel desteğe sahip olan Fethullah Gülen'in de barış görüşmelerine destek vermesini önemli bulan Akdoğan, "Hocaefendi'den Allah razı olsun" ifadelerini kullandı.

  Yalçın Akdoğan şöyle devam etti;

  "Bu sürecin arkasındaki siyasi ve toplumsal destek çok önemli. Hükümet halka rağmen bu konuda bir adım atamaz. Bu destek çok yoğun olduğu zaman netice almamız daha kolaydır. Terörle mücadelede başarılı olan ülkelere bakılınca zaten muhalefetin destek verdiği ülkeler olduğu görülür. Bunun yanı sıra kanaat önderlerinin desteği de çok önemli. Fethullah Gülen'in desteğinin de hayatı önem taşıdığını düşünüyorum. Özgül ağırlığı, bölgedeki etkisi göz önüne alındığında toplumsal desteğin çok önemli bar ayağı olarak görüyorum. Doğrusu kendisinden Allah razı olsun diyorum. Bu sürece böyle açıktan bir destek verdiği için."

  ERDOĞAN'IN DANIŞMANINDAN GÜLEN'E TEŞEKKÜR

  Akdoğan dan Fethullah Gülen e teşekkür - izle #2

  Görüş Bildir