Dolar
6.853
0.0029%
Euro
7.7059
0.0298%
Altın
1776.27
0.0523%
Borsa
116907.77
1.3812%
G. Altın
391.593
0.0661%
Bitcoin
62578.14
-0.238%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C
  Akgündüz: Parayı ödeyebilmemiz için bize müşteri bulun

  Akgündüz: Parayı ödeyebilmemiz için bize müşteri bulun

  Avrupa'daki gurbetçilerden milyonlarca dolar toplayan Fadıl Akgündüz'ün son projesi Caprice Gold'daki mali kriz giderek derinleşiyor.
  • 06.06.2014 - 12:55

  Akgündüz: Parayı ödeyebilmemiz için bize müşteri bulun #1

  Akgündüz: Parayı ödeyebilmemiz için bize müşteri bulun #2

  Avrupa’daki gurbetçilerden milyonlarca dolar toplayan ve ‘dolandırıcılık’ davasında 1,5 yıl hapis cezası alan Fadıl Akgündüz’ün son projesi Caprice Gold’daki mali kriz giderek derinleşiyor.

  3 AYDIR ÖDEME YAPILMIYOR

  Zamanında tamamlanamayan Caprice Gold projesinden devremülk satın alanlara ödenmesi gereken kira bedelleri 3 aydır ödenemedi. İstanbul Bayrampaşa’daki Caprice Gold Palace Otel’den devremülk alanlara Aralık 2013’te vaat ettiği teslim sözünü tutmayan Akgündüz’ün, bu duruma Soma faciası, Anayasa Mahkemesi Başkanı ve Türkiye Barolar Birliği Başkanı’nın konuşmalarını gerekçe göstermesi dikkat çekti.

  Akgündüz: Parayı ödeyebilmemiz için bize müşteri bulun #3

  YENİ MÜŞTERİ BULUN, PARANIZI ALIN

  Zaman Gazetesi’nin haberine göre, Eylül ayına kadar ödeme yapamayacağını açıklayan Akgündüz, kendi imzasıyla gönderdiği mektuplarda Caprice Gold’dan devremülk alan müşterilerine “Siz bizi aramayın. Ne zaman ödeme yapacağımızı sormayın. Bizden haber bekleyin ve ödeme yapabilmemiz için bize yeni müşteriler bulun.” şeklinde çağrıda bulundu.

  Akgündüz: Parayı ödeyebilmemiz için bize müşteri bulun #4

  ÖDEME YAPILMAMASININ GEREKÇELERİ

  Mali kriz yaşayan Akgündüz borçlarını ödeyememesinin gerekçesini ise “Hepinizin bildiği üzere ‘Gezi olayları’ ve ‘17 Aralık operasyonu’ piyasayı ve özellikle mülk satışlarını son on aydır çok etkiledi. Özellikle 17 Aralık operasyonundan 30 Mart seçimlerine kadar “Vergi Barışı” taksitlerinin son ödemesinin de 30 Nisan’da yapılacak olması eklenince, piyasadaki nakit ihtiyacı daha da artmıştır?” diye açıkladı.

  İKİNCİ GEREKÇE

  Mayıs ayında ödeme yapmayan Fadıl Akgündüz’ün ikinci gerekçesi ise şöyle: “30 Mart seçimlerinden sonra piyasalara bir hareket gelmesi bizi oldukça sevindirmiş ve satışların eski yüksek seviyelerine geleceği yönünde bizi ümitlendirmişti. Bundan dolayı size gönderdiğim yazıda mayıs ayında aylık ödemelerinizi günlük düzeye çekebileceğimizi bildirmiştim. Ancak nisan ayının son haftasından beri piyasayı tedirgin eden bazı gelişmelerin olması ne yazık ki vatandaşın tekrar bir bekleme sürecine girmesine neden olmuştur. Anayasa Mahkemesi Başkanı’nın ve Barolar Birliği Başkanı’nın konuşmaları ve Soma’daki son elim kazanın belli mihraklar tarafından hükümet aleyhtarı provokatif eylemlere dönüştürülmesinin üzerine Cumhurbaşkanlığı seçim süreci ile ilgili belirsizlik de eklenince, gayrimenkul satışları başta olmak üzere piyasalardaki satış hareketleri tekrar bir durgunluğa girmiştir?”

  YATIRIMCIYA HADİS VE AYETLİ CEVAP

  Caprice Gold’dan devremülk satın almasına rağmen kendisine 3 aydır kira ödemesi yapılmadığını belirten Ahmet Bahri, firma yetkililerinin kendilerini komik gerekçelerle oyaladıklarını söylüyor. Toplamda 4 bin 500 liralık alacağının geciktirildiğini ifade eden Bahri, ödemelerin neden yapılmadığını firmaya sorduğunda ise 17 Aralık soruşturması, 30 Mart seçimleri ve cumhurbaşkanı seçiminin bahane gösterildiğini kaydediyor. Firma tarafından gönderilen maillerde Fadıl Akgündüz’ün, hadis ve ayetler üzerinden bahaneler üreterek insanların içini ferahlatmaya çalıştığını dile getiren Bahri, “Siz bizi aramayın, ne zaman ödeme yapacağımızı sormayın ve ödeme yapabilmemiz için bize yeni müşteriler bulun” gibi cevaplar verildiğini söylüyor.

  63 DEVREMÜLK HACİZLİ

  Geçen yıl da borçları sebebiyle Caprice Gold Oteli’ne İstanbul’daki gıda toptancılarının kurduğu kooperatif olan Mega Center yönetimi, Caprice Gold’dan olan 4,5 milyon dolarlık alacağını tahsil etmek için oteldeki 63 devremülk daireye haciz koydurmuştu. Ayrıca Caprice Gold Oteli’nin bir bölüm arsasının satışı davaya konu olmuştu.

  Görüş Bildir