Euro
15.3313
0.59%
Dolar
13.5776
0.75%
Altın
804.1510
0.38%
Borsa
1964
0.96%
Bitcoin
524.481
4.47%
1ºC
İstanbul
Bulutlu 1 C

  Akit komplosuna suçüstü yaptılar

  Yeni Akit'e karşı düzenlenen kampanyaya iki PKK'lının imzasını Habervaktim'in müdürü eklemiş.
  • 29.08.2012 - 15:09
  Akit komplosuna suçüstü yaptılar

  Akit komplosuna suçüstü yaptılar #1

  Yeni Akit'in basın ahlakına aykırı yayınlarına karşı düzenlenen kampanyaya PKK üyesi oldukları iddia edilen iki kişi ile 'Kaos GL' gönüllüsü bir aktivistin imzasının habervaktim.com internet sitesinin Genel Yayın Yönetmeni Fatih Akkaya'nın bilgisayarı aracılığıyla eklendiği ortaya çıktı.

  Taraf Gazetesi'nden Dicle Baştürk'ün haberine göre, gazetecileri hedef gösteren Yeni Akit’e karşı İslami kesimden aydınların başlattığı imza kampanyasının, bu gazeteye yakın internet sitesi habervaktim.com tarafından sahte imzalar kullanılarak gözden düşürülmeye çalışıldığı tesbit edildi. Söz konusu gazetenin yayınlarına karşı Mazlum-Der eski Genel Başkanı Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlu ’nun öncülüğünde, “Adalet Talebimiz Var İnisiyatifi” adıyla başlatılan imza kampanyasına İslami kesimden pek çok aydın destek verdi. Habervaktim.com isimli internet sitesinde, kampanya metnini " PKK ’lı olduğu" öne sürülen F. Ş., Ş. K. ve Kaos GL Dergisi çalışanı O.Ö.'nün de imzaladığına dair, “Teröristler de imza attı” başlıklı bir haber yayımlandı.

  EKLEMEYİ AKKAYA YAPTI

  Haberlerin ardından harekete geçen Gergerlioğlu , bilgisayar mühendisi bir arkadaşıyla, söz konusu kişilerin metinde yer alan imzalarını araştırdı. Yapılan araştırmada, söz konusu imzaların metne eklendiği bilgisayarın IP numarasının habervaktim.com Genel Yayın Yönetmeni Fatih Akkaya ’ya ait olduğu tesbit edildi. İmzaların yollandığı Akkaya’ya ait e-posta adresi habervaktim.com sitesinin künyesinde de yer alıyor.

  GÖRÜR GÖRMEZ ŞÜPHELENDİK

  “Haberi görür görmez şüphelendik" diyen Gergerlioğlu, "Hemen araştırmalara başladık. Allah’tan dijital çağdayız. Arkasında iz bırakıyor bu işler. Bu durumu araştıran arkadaşımız bilgisayar mühendisi ve alanında çok iyi. Ciddi bir araştırma yaptı. Bunun sonucunda IP adresinin Fatih Akkaya’ya ait olduğu ortaya çıktı. Bu çok korkunç bir olay. Türk basınında bu kadar etik dışı bir davranış sergileniyor. Yaptığımız teknik araştırmaya göre art arda gelen bu üç imzanın girildiği IP No: 88.226.117.38. 23- Ağustos günü saat 16:19’da siteye giriş yapıp 16:49’a kadar sitede kalmış. Yukarıda ayrıntısı ile anlattığımız imzaları atıp çıkmış" dedi.

  OLAYI AYDINLATTI İŞİNE SON VERİLDİ

  Konuyla ilgili bir basın açıklaması da yapan Gergerlioğlu , 28 Ağustos günü köşe yazıları yazdığı Milat Gazetesi'nden bir yetkili tarafından arandığını belirterek, "Arayan yetkili köşe yazarlığı yaptığım gazetenin benimle yollarını ayırdığını açıkladı. Nedenini sorduğumda ise, 'son zamanlarda Taraf gazetesinde YeniAkit gazetesi ile ilgili çıkan yayınlar gazete yönetiminde rahatsızlık oluşturdu' açıklaması yapıldı.

  Habervaktim web sitesinin organize ettiği ve YeniAkit gazetesinin destek verdiği çirkin tezgahı ortaya çıkarmamızdan saatler sonra gazetenin tarafımıza yönelik yaptığı tebliğ dikkat çekicidir. Yıllardır Türkiye ve dünya siyasetini yakından takip eden, insan hakları eksenli bir bakış açısıyla olayları değerlendiren bir kişiyim. İslami hassasiyetim bana hep farklı kesimlerin uğradığı mağduriyetlere bigane kalmamamı öğütledi. Hakaret ve iftiralara uğrayan mağdur ve mazlumlarla dayanışmanın lüzumu bir kez daha ortaya çıkmıştır. Kim ve nerede olursanız olun ilkesel ve ahlaki tutumun sizi değerli kılacağını daha iyi anlıyorum" diye kaydetti.

  "Bir başkasının hakkı için hep birlikte adalet, vicdan ve insan hakları mücadelesi yapmaya devam edeceğim, edeceğiz" diyen Gergerlioğlu, "Hangi ideoloji, din ve ırktan olursa olsun erdemli insanlarla beraber adalet talep eden ve sessiz kalmamak gerektiğine vurgu yapan yürüyüşümüz devam edecek. Fikirlerimizi beyan etmenin, ortak iyi için hareket etmenin sayısız yolu vardır. Bu dünyaya karşı olan vazifelerimizi yerine getirmenin ilke ve değerler hesaba katmaksızın olmayacağı ortaya çıkmıştır... Susmayacağım. Kişisel web sitemde ve farklı mecralarda en doğrunun izini sürmeye devam edeceğim inşallah" ifadelerini kullandı. (Taraf)


  Görüş Bildir