Petrol
84.58
-0.53%
Euro
17.813
-0.17%
Dolar
18.4336
0.11%
Altın
971.99
-0.12%
Borsa
3282
0.00%
Bitcoin
351.848
-0.53%
12ºC
İstanbul
Açık 12 C

  AKP, CHP ve MHP’den vekiller LGBTİ seminerine katılacak

  Avrupa Parlamentosu’nun temel haklar ve LGBTİ’lerin ayrımcılıktan korunmasına ilişkin Tiran’da düzenleyeceği seminere AK Parti, CHP ve MHP’den 4 vekil katılacak.
  • 18.11.2014 - 18:19
  AKP, CHP ve MHP’den vekiller LGBTİ seminerine katılacak

  AKP, CHP ve MHP’den vekiller LGBTİ seminerine katılacak #1

  Arnavutluk’un başkenti Tiran’da 20-21 Kasım’da düzenlenecek “Temel Haklar, Ayrımcılık Yasağı ve LGBTİ (lezbiyen, gey, biseksüel, trans, interseks) Dâhil Olmak Üzere Hassas Grupların Korunması” başlıklı seminere AK Parti’den Mehmet Metiner ile Ziver Özdemir, CHP’den Binnaz Toprak, MHP’den ise Ruhsar Demirel katılacak.

  AYRIMCILIĞA KARŞI MEDYANIN ROLÜ KONUŞULACAK

  Avrupa Birliği’ne (AB) aday ülkelerden vekiller ile Avrupa Parlamentosu vekillerini bir araya getirecek etkinlikte AB’nin ayrımcılık karşıtı mevzuatı, azınlık haklarının korunması ile cinsel yönelim ve cinsiyet kimliğine dair önyargılı tutumların değiştirilmesinde medyanın rolü gibi konular ele alınacak.

  AB'NİN LGBTİ YOL HARİTASINI BELİRLEYEN İSİM DE ORADA

  Arnavutluk Parlamento Sözcüsü Ilir Meta ile Sosyal Meseleler Bakanı Erion Velliaj’ın da konuşmacı olarak katılacağı etkinlikte AB Konseyi İtalya Dönem Başkanlığı’ndan Bakanlıklararası İnsan Hakları Komitesi Başkanı Gianludovico de Martino di Montegiordano ve AB’nin LGBT yol haritasına belirleyen raporu hazırlayan Avrupa Parlamentosu Batı Balkanlar Başkan Yardımcısı Ulrike Lunacek gibi önemli isimler yer alacak.

  VEKİLLERİN SEMİNERE KATILMASINA TEPKİ

  Millî Gazete, TBMM Genel Kurulu’nun seminere katılım konusunda onay vermesini “Meclis’ten ahlâksızlığa vize” şeklinde duyurdu. Ahmet Yavuz imzasıyla Cuma günü yayınlanan haberde LGBTİ haklarının Meclis tutanaklarında geçmesinin bile “millete ve inancına yapılacak büyük bir hakaret” olduğu ifade edildi.

  Ayrıca Ankara İnanç Özgürlüğü Platformu da vekillerin seminere katılmasını protesto etti. Platform yaptığı basın açıklamasında "gençliğe olumsuz örnek teşkil eden bir güruhun sözde haklarının konuşulacağı seminere katılım kararından bir an önce vazgeçilmelidir" dedi.

  AKP, CHP ve MHP’den vekiller LGBTİ seminerine katılacak #2


  Görüş Bildir