Akşener'in korumaları arttırıldı MİT devrede

Akşener'in korumaları arttırıldı MİT devrede

TBMM Başkanvekili Meral Akşener'in 28 Şubat soruşturması kapsamında tanık olarak ifadeye çağrıldıktan sonra İstanbul'da makam aracının kurşanlanması olayıyla ilgili MİT devreye girdi.

MİT Ankara Bölge görevlileri, Akşener'i Meclis'teki makamında ziyaret ederek olayla ilgili bilgi aldı. Emniyet ve savcılık olayla ilgili araştırmayı sürdürürken, Akşener'in koruma sayısı artırılarak ekibe bir de bayan koruma verildi.

Çiçek talep etti, MİT harekete geçti

Meral Akşener'in makam aracının İstanbul'da danışmanın evinin önünde kurşunlanmasıyla ilgili soruşturma çok yönlü olarak devam ediyor. Olayla ilgili olarak henüz bir sonuca ulaşılamadı.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek ise Başkanvekili Akşener'le görüşerek olayla ilgili bilgi aldı. Çiçek'in girişimiyle MİT de soruşturma konusunda devreye girdi. Çiçek'in, Akşener'e de danışarak, istihbaratın da devreye girmesini sağladığı öğrenildi. MİT görevlileri Akşener'i Meclis'teki makamında ziyaret ederek olayla ilgili görüş ve bilgisini aldı.

MOBESE yok, balistik inceliyor

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün olayla ilgili incelemesi devam ederken, Emniyet'in balistik inceleme sonucunun da hala Akşener'e gönderilmedi. Olay yerinin MOBESE sistemine dahil olmaması nedeniyle baristik incelemenin önem taşıdığı bildirildi. Akşener, polisin inceleme sonucunu beklerken, olayla ilgili savcılığın da ayrı bir incelemeyi devam ettirdiği öğrenildi.

Korumalarının sayısı artırıldı

Star Gazetesi'nden Nevin Bilgin'in haberine göre, Akşener'in olayın ardından koruma sayısı arttırıldı. Akşener'i Meclis içindeki makamında dahi korumak amacıyla bayan koruma görevlendirildi. Akşener'e polis memuru Emine Demirel yakın koruma olarak diğer korumaların yanında görev yapmaya başladı. Olayın ardından "Demirden korkan trene binmez" diye mesaj veren Meral Akşener'in makam arabasına kurşun olayı, 28 Şubat olayıyla ilgili savcıya gitmesinden önce gerçekleşmişti. Akşener kurşunlama olayına rağmen savcılığa giderek tanıklık yapmıştı.