Dolar
6.8563
-0.0655%
Euro
7.7811
0.0758%
Altın
1809.03
-0.0105%
Borsa
118712.51
-0.5248%
G. Altın
398.797
-0.0288%
Bitcoin
64602.54
0.3138%
22ºC
İstanbul
Açık 22 C

  Alaaddin Çakıcı: Beni cezaevinde öldürmek istediler

  Çakıcı, cezaevi hastanesinde ağzından verilmesi gereken buharlı havanın kolundan verilmek istendiğini iddia etti.
  • 18.01.2014 - 11:33
  Alaaddin Çakıcı: Beni cezaevinde öldürmek istediler

  Alaaddin Çakıcı: Beni cezaevinde öldürmek istediler #1

  Alaattin Çakıcı, tedavi için gittiği hastanede ağzından verilmesi gereken buharlı havanın kolundan damarına verilmek istendiğini iddia ederek, “Başka doktora gittiğimde ‘bir insanın koluna hava verilirse ne olur’ diye sordum. ‘Kesin ölür veya felç geçirir’ dediler” ifadelerini kullandı.

  ''BAŞGARDİYAN SENİ VURACAKLAR DEDİ''

  Alaaddin Çakıcı, cezaevinde kendisini öldürmeye çalışanların olduğunu öne sürdü. Polise verdiği ifadede Çakıcı, “Kandıra Cezaevi’nde bana başgardiyan, ‘Alaattin seni PKK’lılar cezaevinde vuracaklar’ dedi. Ben de kapıyı açtım. PKK ve silahlı terör örgütlerinin bulunduğu tüm koğuşların olduğu yere gittim. ‘Beni vuracak hangi örgüt mensubu ise vurmazlarsa onların anasını avradını b.........’ diye sövdüm. Hatta ‘karar alıp da vazgeçenin de, yapmayanın da anasını avradını b.........’ diye sövdüm. Kandıra Cezaevi’nde benim sövmemden 20 gün sonra polis takibi sonucu silahlar X-Ray cihazındayken ele geçirildi. Bunun üzerine silahı getirten KCK’lı N. isimli şahıs ile yanındaki 2 kişinin ifadesini aldı polis. Silahlar koli ile bu şahısların ismine gelmiş. Kolide kapıyı açmak için de maymuncuk ele geçmişti. Bu hususlar Kandıra Cumhuriyet Savcılığı’nın kayıtlarında mevcut” diye konuştu.

  ''BU SİLAHLAR BENİM İÇİN GELMİŞSE...''

  Çakıcı, avukatlarının olayı basına sızmadan kendisine bildirdiğini belirterek, “Bu silahlar benim için gelmişse, cezaevinden de bunlarla işbirliği yapan varsa beni öldürmüyorsalar, vaz da geçtiyseler onların analarının namusundan şüphe ederim” dedi.

  “KOLUMDAN BUHARLI HAVA VERMEK İSTEDİLER”

  Kandıra Cezaevi’nden sonra sevk edildiği İzmir’de tedavi için Dokuz Eylül Üniversitesi’ne gittiğini ve burada ağzından alması gereken buharlı havanın kolundan verilmek istediğini ileri süren Çakıcı, “Buharlı hava kolumdan verilmek istenince derhal çektim aldım. Koluma damar yolu açmışlardı. Bu olayın şahidi kıdemli uzman çavuş ile Devrim isimli infaz memurudur. 9 Eylül Üniversitesi dışındaki başka doktora gittiğimde ‘bir insanın koluna hava verilirse ne olur’ diye sordum. ‘Kesin ölür veya felç geçirir’ dediler” diye konuştu.

  “ÖCALAN’IN YANINA GİTMEK İSTEDİM”

  Çakıcı, başka cezaevlerine hastalıklarıyla ilgili hiçbir zaman sevk istemediğini söyleyerek, “Yalnız Abdullah Öcalan’ın yanına 8 kişinin alınacağını duyunca İmralı Cezaevi’ne gitmek için başvurdum. Ayrıca İmralı olmaz ise Diyarbakır veya Van’daki F tipi cezaevine gitmek istiyorum diye yazdım” şeklinde konuştu.

  Görüş Bildir