Petrol
86.96
0.09%
Euro
19.6107
-0.03%
Dolar
18.6359
0.02%
Altın
1.076
-0.35%
Borsa
5046
0.00%
Bitcoin
320.898
-0.77%
13ºC
İstanbul
Hafif yağmur 13 C

  Alemdaroğlu'nun fişlemelerine suç duyurusu

  Mazlumder, İstanbul Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu
  • 09.05.2012 - 14:23
  Alemdaroğlu'nun fişlemelerine suç duyurusu

  Alemdaroğlu nun fişlemelerine suç duyurusu #1

  Mazlumder Gaziantep Şubesi, İstanbul Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu hakkında, insanların özel hayatını, felsefi, dini, siyasi inançlarını fişlediği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

  MAZLUMDER'DEN FİŞLEMEYE SUÇ DUYURUSU

  Gaziantep Adalet Sarayı önünde bir basın açıklaması yapan Şube Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahim Çelik, "Kamu görevini kötüye kullanan bu tür insanların cezalandırılması için Mazlumder suç duyurusunda bulunmayı kendisine bir görev saymaktadır. Bu nedenle yürütülmekte olan 28 Şubat post modern darbesinin soruşturulduğu dosyaya katkı sunacağı düşüncesiyle suç duyurusunda bulunma zorunluluğu hâsıl olmuştur." dedi. Çelik, ulusal bir gazetede yayınlanan ve Alemdaroğlu'nun Milli Güvenlik Kurulu'na hitaben yazdığı mektupta fişlemeler yaptığının görüldüğünü, adeta bir ajan titizliğiyle çalıştığını belirtti.

  Alemdaroğlu'nun fişledikleri kişilerin kişisel verilerini de kaydederek Türk Ceza Kanunu'nun 134'ncü maddesi gereğince suç işlediğini belirtti. Çelik, "Bir insan hakları derneği olarak, temel bir insan hakkı olan insanların özel hayatlarını, felsefi, dini, siyasi inançlarını belirtip fişleyerek toplumda korku imparatorluğu yaratan ve kamu görevini kötüye kullanan bu tür insanların cezalandırılması için Mazlumder suç duyurusunda bulunmayı kendisine bir görev saymaktadır. Bu nedenle yürütülmekte olan 28 Şubat post modern darbesinin soruşturulduğu dosyaya katkı sunacağı düşüncesiyle suç duyurusunda bulunma zorunluluğu hâsıl olmuştur." ifadelerini kullandı.


  Görüş Bildir