Euro
0.00%
Dolar
0.00%
Altın
0.00%
Borsa
0.00
0.00%
Bitcoin
491.000
1.52%
-3ºC
İstanbul
Çok bulutlu -3 C

  Alevilerden Kılıçdaroğlu'na sert tepki

  Türkmen Alevi Bektaşi Derneği Başkanı Özdemir, Kılıçdaroğlu'nun sarf ettiği sözler nedeniyle 500 bin liralık tazminat davası açacak.
  • 09.11.2014 - 12:22
  Alevilerden Kılıçdaroğlu'na sert tepki

  kemal

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Alevi sanatçı ve STK temsilcilerinin Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda verilen 'Muharrem Aşı'na katılmasını, ''Hangi yüzle gidersiniz! Orada yedikleri helal değildir, haramdır'' sözleriyle eleştirmesine Alevilerden sert tepki geldi.

  ''KILIÇDAROĞLU HARAMZADE ARIYORSA AYNAYA BAKSIN''

  YeniŞafak'ın haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verilen yemeğe katılan isimlerden Türkmen Alevi Bektaşi Derneği Genel Başkanı Özdemir Özdemir, Kılıçdaroğlu'nun hem Alevileri hem de Erdoğan'ı rencide edecek cümleler kullandığını belirterek, ''Biz, ahlakı da haramı da çok iyi bilen bir toplumuz. Kılıçdaroğlu, haramzade arıyorsa önce etrafına baksın, sonra dönsün aynaya baksın. Alevi toplumuna hiçbir siyasi böyle hitap edemez'' dedi.

  ''NEDEN AŞURE PROGRAMI DÜZENLEMEDİ''

  Kılıçdaroğlu'nun son açıklamalarının Alevi toplumunda kırılma noktası oluşturduğunu ve derin üzüntüye neden olduğunu anlatan Özdemir, ''Kılıçdaroğlu sözde bize hakaret etti ama muharrem yasımızda neden bir aşure programı düzenlemedi? Neden Alevi STK'ları toplayıp da dertlerini dinlemedi?'' diye sordu.

  ''ERDOĞAN BİZDEN BİRİ GİBİ SAATLERCE MUHABBET ETTİ, DERT DİNLEDİ''

  Cumhuriyet tarihinde ilk kez bir reisicumhurun Alevi yurttaşları muhatap alarak, ağabeyleri gibi dert dinlediğini dile getiren Özdemir, ''Erdoğan, bizden biri gibi 3,5 saat muhabbet etti, dertlerimizi dinledi. Bu, birtakım CHP'lileri ve onların başındaki 'Alevi' cümlesini dahi ağzına almayan Kılıçdaroğlu'nu çok rahatsız etti' açıklaması yaptı.

  Dernek olarak Kılıçdaroğlu hakkında 500 bin liralık tazminat davası açacaklarını söyleyen Özdemir, ''Kötü söz sahibinindir, onun seviyesine inemeyiz. O sofrada vatandaşların vergileri vardır ve bunun hepsi helaldir'' diye konuştu.


  Görüş Bildir