Euro
9.6725
0.69%
Dolar
8.0578
0.63%
Altın
460.49
1.36%
Borsa
1.408
0.03%
Bitcoin
495.250
-1.05%
8ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 8 C
  Ali Kırca Can Dündar'a mektup

  Ali Kırca Can Dündar'a mektup

  Bir dönem ekranların en çok tanınan isimlerinden biri olan Ali Kırca, Silivri Cezaevi'ndeki Can Dündar'a mektup yazdı.
  • 31.12.2015 - 12:58

  Ali Kırca Can Dündar a mektup #1

  Mektubunda Can Dündar'ın gazeteciliğine övgüler düzen Ali Kırca, yıllar önce Dündar'ın nikah şahitliğini yaptığı törenden fotoğlaf paylaştı, yeni yılda iyi haberler beklediğini belirtti.

  İşte Ali Kırca'nın Can Dündar'a yazdığı mektuptan bazı bölümler:

  Ben bu mektubu kaleme alırken yeni yıla ulaşmaya daha saatler olduğuna göre, mahpusluğunla ilgili yanlıştan dönülmesi için de zaman var demektir. Zaman varsa umut da vardır. Hem, kar örter cümle “bedbinlik”lerin üstünü de... Öyle değil mi? Umarım bu mektubu sıcacık yuvanda, iki sevgili varlığın, Dilek ve Ege’nin yanında okuyor olursun.

  SEVGİ BETON DUVARLARI AŞAR, ISITIR SENİ

  Ama eğer yeni bir yıla, o soğuk hücrende, tek başına giriyor olacaksan; kederim ve kızgınlığım yalnızca ailenden, sevdiklerinden uzakta ve özgürlüğünden yoksun oluşuna değildir. Bilirim ki, onların sevgileri aşar o beton duvarları, ısıtır yüreğini... Bilirim ki, mahpustaki bedenindir yalnızca... Düşüncelerin çoktan kanatlanıp uçmuştur parmaklıklardan dışarı...

  HAYDİ HAYAL KURALIM

  Sen söylemiştin ya; “İyi ki hayal kurmayı öğrenmişim” diye... Şimdi buralarda bir yerdesindir mutlaka; İstiklal Caddesi’nde yürüyor, Galata Köprüsü’nde balık tutuyor, Ortaköy’de sevenlerinle “selfi”ler çektirip demli çay keyfi yapıyorsundur.

  SEN BU SUÇLAMALARI HİÇ HAK ETMEDİN

  Sitemim ona değil. Hak etmedin bunu hiç... Sana yüklenmek istenen “suçlamaları” hiç mi hiç hak etmedin.

  ÜŞÜYAR KAİNAT, ÜŞÜYOR MEMLEKET

  Dışarıda kar artıyor, üşüyor kâinat, üşüyor memleketim; o yüzden fazla uzatmamalı... İhtiyacın var mıydı bilmiyorum ama “iyi” televizyoncu, “iyi” belgeselci, “iyi” gazeteci olmaktan başka bir şey düşünmediğinin “birinci el”den şahitliği için yazıldı bu satırlar... Eğer bu mektubu, soğuk bir hücrede, tek başına okuyorsan sitemim asıl onadır.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir