Euro
9.7718
0.34%
Dolar
8.1067
0.23%
Altın
463.85
0.72%
Borsa
1.365
-0.87%
Bitcoin
452.000
-0.24%
14ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 14 C

  Ali Rıza Akgün El-Ezher'den aldığı belgeyi yırttı

  El-Ezher Üniversitesi mezunu Ali Rıza Akgün, katliamı, üniversiteden aldığı icazet belgesini yırtarak protesto etti.
  • 19.08.2013 - 11:34
  Ali Rıza Akgün El-Ezher'den aldığı belgeyi yırttı

  Ali Rıza Akgün El-Ezher den aldığı belgeyi yırttı #1

  Fatih'teki Saraçhane Parkı'nda, İnsan ve Medeniyet Hareketi çatısı altındaki Genç Hareket oluşumu önderliğinde çeşitli sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle, Mısır'daki katliamı protesto etmek için eylem düzenlendi.

  EL EZHER ŞEYHLERİNE TEPKİ

  Eylemde konuşan Akgün, Mısır'daki katliamı kınayarak, Mısır ordusunun yöneticileri ve Mısır'da İslami ilimler üzerine eğitim veren El-Ezher Üniversitesi'nin şeyhlerine tepki gösterdi.

  Mezun olduğu üniversitenin hocalarından Ali Cuma'nın kendisine icazet belgesi verdiğini anlatan Akgün, "Sisi'nin ve halkını öldürenlerin yanında yer alan Ezher'in, Ali Cuma gibi hocalarının yaptıkları bütün işleri reddediyorum. Ali Cuma, bana bu icazet belgesini Peygamberimizin hadisini okuyarak verdi. Bu icazetin benim için hiçbir değeri yok. Müslümanların yanında yer almamız lazım. Aramızdaki sınırlar olmasaydı. Şimdi Müslüman kardeşlerimizin yanında olurduk" diye konuştu.

  GÖZYAŞLARIMIZI SAKLIYORUZ

  Akgün, İslam alemi ve Arap dünyasına Arapça seslenerek, "Biz gözyaşlarımızı ve nefretimizi saklıyoruz. Bir gün bunlar öfke olup dökülecek. İnsanlar, İslam dünyasında insanları yolundan çıkaran Buti, Ahmet Tayyip, Ali Cuma ve Ali Haşimi gibileri artık görmek istemiyorlar. İnsanları yoldan çıkaranlar bu belamlardır" ifadelerini kullandı.

  Konuşmasının ardından Akgün, El-Ezher Üniversitesi şeyhlerinden Ali Cuma'dan aldığı icazet belgesini yırttı.

  Akgün'ün Arapça konuşması, El Cezire televizyonundan canlı yayınlandı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir