Dolar
7.3325
-0.0149%
Euro
8.6898
0.5554%
Altın
1930.45
0.752%
Borsa
1116.32
0.192%
G. Altın
454.599
0.5632%
Bitcoin
83836.75
-0.8672%
30ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 30 C
  Ali Rıza Demircan Barbaros Şansal'la eşcinselliği konuştu

  Ali Rıza Demircan Barbaros Şansal'la eşcinselliği konuştu

  Katıldıkları bir programda eşcinselliği tartışan Demircan ve Şansal ilginç açıklamalarda bulundular.
  • 24.01.2013 - 15:12
  Ali Rıza Demircan Barbaros Şansal'la eşcinselliği konuştu

  Ali Rıza Demircan Barbaros Şansal la eşcinselliği konuştu #1

  Son zamanlarda dikkat çeken yazıları ve açıklamalarıyla gündemde olan İlahiyatçı Ali Rıza Demircan yine çok tartışılacak bir açıklamada bulundu. Eşcinselliğin haram olduğunu söyleyen Demircan "Bir insanın eşcinsel olması onu Müslümanlık dairesinden çıkarmaz" diyerek şaşırttı. Ancak Demircan'a göre dinden çıkmamak için bir şart var.

  EŞCİNSELLİK MASAYA YATIRILDI

  Ersoy Dede'nin sunumuyla ekrana gelen Bıçak Sırtı bu hafta eşcinselliğin İslam'daki yerini masaya yatırdı. Geçtiğimiz günlerde eşcinsellikle ilgili yaptığı açıklamalarla gündeme gelen İlahiyatçı Ali Rıza Demircan ve eşcinsel olduğunu açıklayan modacı Barbaros Şansal, Bıçak Sırtı'nda Ersoy Dede'nin sorularını yanıtladı.

  Ali Rıza Demircan Barbaros Şansal'la eşcinselliği konuştu

  Ali Rıza Demircan Barbaros Şansal la eşcinselliği konuştu #2

  "TÜM CANLILAR EŞCİNSELDİR"

  Programa Ali Rıza Demircan'ın "Eşcinsellik yasaktır, haramdır" açıklamasıyla başlandı. "Seküler yaşamda eşcinselliğin yüzde 3, İslam toplumunda ise binde bir" olduğunu vurgulayan Demircan'ın sözlerine Barbaros Şansal "Binde bir gibi bir oran yok tüm canlılar eşcinseldir" cevabını verdi. Demircan, "Yaşayan tüm canlılarda yüzde 7 civarında böyle bir gerçek var" diyerek sözlerine devam eden Şansal'ın bu açıklamasını kabul etmedi.

  "EŞCİNSEL OLAN DİNDEN ÇIKMAZ"

  Demircan, "Bir insanın eşcinsel olması onu Müslümanlık dairesinden çıkarmaz, ama bu eşcinsellik doğuştandır, beni yaratan doğuştan beni eşcinsel eğilimlerin mahkûmu kıldı. Böyle iken bana bu eşcinsellik yasağını getirdi" iddiasını sürdürürse İslam dairesinin dışına çıkar ahiret hayatı da mahvolur." dedi.

  "NÜFUS KAĞIDIMDA İSLAM İBARESİ YOK"

  Barbaros Şansal, Demircan'ın bu sözleri üzerine : "Sadece İslam olarak değerlendiriyorsunuz. Benim nüfus kâğıdımda maalesef İslam ibaresi yazmıyor. Dolayısıyla ben de kendi inançlarım doğrultusunda bunu düşünmek durumunda özgür olduğumu düşünüyorum." şeklinde yanıt verdi.

  "KÜÇÜK BİR ÇOCUĞA MAKYAJ YAPMAK EŞCİNSELLİKTEN DAHA TEHLİKELİ"

  Oldukça ilginç çıkışlarda bulunan Barbaros Şansal programda birçok kişinin bilmediği bir konuyu da gündeme getirdi. Şansal, Kaos GL, LGBTT gibi derneklere, devletin para verdiğini söyledi. Çocukluğunda hep renkli kıyafetleri seçtiğini söyleyen Şansal, cinsel eğiliminin doğuştan gelebileceğine dikkat çekti ve küçük bir çocuğa makyaj yapıp şarkı söylettirmenin eşcinsellikten daha büyük bir tehlike olduğunu vurguladı. 

  Görüş Bildir