Euro
10.1525
0.12%
Dolar
8.6371
-0.11%
Altın
486.86
-0.24%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
409.983
-1.05%
20ºC
İstanbul
Açık 20 C

  Almanya Türkiye’ye seyahat uyarısını güncelledi

  Almaya, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda meydana gelen terör saldırısı sonrasında Türkiye’ye yönelik seyahat uyarısını yeniden güncelledi.
  • Ajanslar
  • 29.06.2016 - 14:20
  Almanya Türkiye’ye seyahat uyarısını güncelledi

  Almanya Türkiye’ye seyahat uyarısını güncelledi #1

  Alman Dışişleri Bakanlığı sayfasında Türkiye’ye gidecek Alman vatandaşlarına yönelik yer alan uyarıda şu ifadelere yer verildi;

  ”28 Haziran 2016 günü uluslararası Atatürk Havalimanı’nda terör saldırısı meydana geldi. Havalimanı 29 Haziran sabah saatlerinden itibaren yeniden uçuş trafiğine açıldı. Ancak gün içerisinde önemli gecikmeler ya da bazı uçuş iptalleri olabilir. İstanbul’a seyahat edecek olanlara seyahat acentaları ve havayolu şirketleriyle irtibata geçmeleri ve basında çıkan haberleri takip etmeleri tavsiye edilir.”

  UÇUŞLARDA YAŞANABİLECEK GECİKMELER VURGULANDI

  Daha önceki terör saldırılarında yapılan seyahat uyarılarında, terör saldırılarına karşı dikkatli olunması vurgusu yapılırken, bu kez yapılan güncellemede uçuşlarda yaşanabilecek gecikmelere vurgu yapması dikkat çekti.

  ÖNCEKİ UYARILAR KORUNDU

  Seyahat uyarısında daha önce yapılan uyarılar sürdürülürken, İstanbul, Ankara gibi büyük kentlerde dikkatli olunması; kalabalık yerlerden uzak durulması önerisi korundu. Ülkdedeki politik gerilim nedeniyle terörist saldırıların olabileceği, Türkiye’nin Güneydoğu kentlerine gidilmemesi tavsiyesi de seyahat uyarısındaki yerini korudu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir