Dolar
7.7811
1.6048%
Euro
9.0719
1.849%
Altın
1867.62
0.3152%
Borsa
1124.15
-0.0017%
G. Altın
468.236
2.125%
Bitcoin
84739.96
3.0033%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C

  Angelina Jolie Beşir Atalay görüşmesi sona erdi

  Beşir Atalay, BM Mülteciler Yüksek Komiserliği Özel Temsilcisi Angelina Jolie ve beraberindeki heyeti kabul etti.
  • 14.09.2012 - 12:26
  Angelina Jolie Beşir Atalay görüşmesi sona erdi

  Angelina Jolie Beşir Atalay görüşmesi sona erdi #1

  Başbakan Yardımcısı Atalay, Guterres ve BM Mülteciler Yüksek Komiserliği Özel Temsilcisi Angelina Jolie'yi kabul etti. Atalay: "Suriye'den gelen mülteciler için açık kapı politikası uyguluyoruz ve geri göndermiyoruz"

  Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, BM Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres, BM Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMYK) Özel Temsilcisi Angelina Jolie ve beraberindeki heyeti kabul etti.  

  FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

  Atalay, makamında gerçekleşen görüşmede yaptığı konuşmada, heyettekilere, Kilis kampını ziyaret etmelerinden dolayı teşekkür ederek, ziyaretin Türkiye için çok önemli olduğunu söyledi. Ziyaretin, Suriye'de yaşanan drama dünyanın ve uluslararası camianın ilgisinin çekilmesi bakımından da önem taşıdığını vurgulayan Atalay, Guterres ve Jolie'nin Kilis kampı ile ilgili olumlu ifadeleri için de teşekkürlerini dile getirdi.

  ATALAY: MÜLTECİLERİ GERİ GÖNDERMİYORUZ

  Şu anda Türkiye'nin, oluşturduğu 11 kampta Suriye'den gelenler için elinden geleni yaptığını belirten Atalay, "Suriye'den gelen mülteciler için açık kapı politikası uyguluyoruz ve geri göndermiyoruz" dedi. Gelenlerin ancak kendi istekleriyle ülkelerine geri döndüklerini ifade eden Atalay, ayrıca Türkiye'de kendisinin koordinasyonu, birçok kurumun ve BM'nin yakın işbirliği ile Suriyeli çocukların eğitimi ve Suriyelilerin sağlık hizmetlerinden yararlanması konularında ellerinden gelenin en iyisini yaptıklarını kaydetti. -

  GUTERRES: YÜKSEK STANDARTTA BİR YARDIM GÖZLEMLEDİM

  Guterres ise, Türkiye'nin misafirperverliğinden dolayı teşekkür ederek, şu anda BMYK ile Türkiye arasındaki işbirliğinin çok önemli olduğunu söyledi. Daha önce Türk yetkililerle konuştukları bütün konuların pozitif yönde ilerlediğine işaret eden Guterres, bunun için memnun olduklarını dile getirdi. Türkiye'nin Suriyelilere koruma sağlaması, sınırdan geçişlerine izin vermesi ve onlara yardım etmesinden dolayı büyük memnuniyet duyduklarını belirten Guterres, "Yüksek standartta bir yardım gözlemledim" dedi.

  Guterres, "Şu anda koordinasyonunu yaptığımız Suriyeliler, kendi topraklarındaki Filistinliler ve Iraklılar olmak üzere birçok koruma ihtiyacı olan insana ev sahipliği yaptılar, şimdi kendileri aynı noktadalar. Bu noktada Türkiye'nin sağladığı açık kapı politikası önemli" diye konuştu. Atalay, ayrıca konuşmanın sonunda Angelina Jolie'ye uluslararası profil olarak konuya dikkati çektiği ve oynadığı insani rol için teşekkür etti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir