Petrol
112.85
0.36%
Euro
17.4355
0.27%
Dolar
16.682
0.26%
Altın
974.59
0.16%
Borsa
2402
0.00%
Bitcoin
337.943
-1.25%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 21 C
  Ankara Dikmen'de gecekonducu terörü

  Ankara Dikmen'de gecekonducu terörü

  Yıkım için gelen ekiplerle gecekondu sahipleri Dikmen'de adeta savaştı. Gecekonducular silah dahi çekti..
  • 16.03.2013 - 10:10

  Ankara Dikmen de gecekonducu terörü #1

  Ankara'da Dikmen Vadisi'ndeki olaylı yıkımda gecekondu sakinleri ile yıkım ekipleri arasındaki silahların çekildiği kavgada arada kalan Cihan Haber Ajansı (Cihan) kameramanı Bilal Oflaz da yaralandı.

  Çıkan olaylarda objektiflere yansıyanlar

  GAZETECİ ÇENESİNDEN VURULDU

  Çenesine kurşun isabet eden Oflaz, önce Acıbadem Hastanesi'ne kaldırıldı, ardından Hacettepe Hastanesi'ne getirildi. Cihan kameramanın tetkiklerin ardından ameliyata alındı.

  Kentsel dönüşüm projesi kapsamında Dikmen Vadisi'nde yıllardır devam eden yıkım çalışmaları bulunuyordu. Buradaki mahalle sakinleri ile yıkım ekipleri daha önce de sık sık karşı karşıya gelmişti. Bir ay önce de aynı ekiple mahalleli yine karşı karşıya gelmiş, yaklaşık 10 kişi yaralanmıştı.

  SİLAH HAVAİFİŞEK SOPA TAŞ

  Cihan muhabiri Ebubekir Atmaca, sabah saatlerinde yıkım çalışmalarını görüntülemek üzere olay yerine gittiklerini söyledi. Mahalle sakinlerinin sabahtan yıkım ekiplerini karşılamak için sopalarla hazır beklediklerini belirten Atmaca, yine yıkım ekiplerinin de sopalarla mahalleye yakın bir noktada beklediğini gördüklerini aktardı. Öğle saatlerinde yıkım ekiplerinin iş makineleri ile birlikte mahalleye yöneldiğini ifade eden Atmaca, yıkım ekiplerinin havai fişekle karşılık verdiğini, ardından iki grup arasında taşlı sopalı kavga başladığını kaydetti.

  SİLAHLA KARŞILIK VERDİLER

  Atmaca, yaşadıklarını şöyle anlattı: "Bu sırada yıkım ekipleri elinde bir pompalı tüfekle mahalle sakinlerine doğru ateş etmeye çalıştı. Silahı tutukluk yapan kişi 'mermi ver, mermi ver' diye bağırmaya başladı. Bu sırada bazı kişilerin yaralandığını gördük. Ben bir taraftan görüntü çekerken bir taraftan da Bilal'i aramaya başladım. Bu sırada aşağıdan mahallelinin yıkım ekiplerine silahla karşılık verdiğini gördük. Bölgeyi terk ederken telefonla kendisine ulaşmaya çalıştım. Telefona ulaştırma görevlisi arkadaşımız çıktı ve Bilal'in yaralandığını söyledi. Hemen yanına koştuk. Bu sırada silah kullanan yıkım ekipleri etrafımı sardı ve görüntüyü silmem istedi. Aralarından güçlükle uzaklaşarak Bilal'in yanına gittim. Yüzünden yaralandığını ve kan aktığını gördük. Yakındaki hastaneye acil servise götürdük."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir