Euro
10.407
0.94%
Dolar
8.7135
0.85%
Altın
498.38
0.84%
Borsa
1.411
0.6%
Bitcoin
294.911
1.53%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C

  Ankara'da bürokratları 'ajanda' korkusu sardı

  Böcek operasyonunda gözaltına alınan Azime D’nin ajandasından Ankara’daki bazı bürokratlara ait özel bilgiler çıktı.
  • 23.09.2013 - 11:17
  Ankara'da bürokratları 'ajanda' korkusu sardı

  Ankara da bürokratları ajanda korkusu sardı #1

  Askeri Casusluk davasında yer alan listeler nedeniyle zor günler geçiren Ankara bürokratlarına bir darbe de “böcek çetesinden” geldi. Böcek çetesinin lideri olarak nitelendirilen Azime D.’nin ajandasında bazı bürokratların isimleri çıktı. Ajandada bürokratlarla ilgili özel bilgilerin yer alması dikkat çekti. Bu bilgilerin yayılması üzerine Ankara’da “ajanda” korkusu başladı.

  SORUŞTURMA ÖNE ALINDI

  Ankara Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen soruşturma yaklaşık sekiz ay önce Başbakanlık Yurtdışı Türkler Başkanlığı’ndan gelen şikayet üzerine başladı. Operasyonla ilgili bilgilerin toplanmasının ardından yaklaşık altı ay önce de çete üyeleriyle ilgili teknik takip başlatıldı. Teknik takipte önemli deliller elde edildi. Ancak henüz üyelerin tamamına ulaşılmadı. Çeteye yönelik iki ay sonra operasyon yapılması planlanıyordu. Ancak, konuyla ilgili haberlerin basında yer alması nedeniyle operasyon öne alındı.

  KÖSTEBEK ARAŞTIRILIYOR

  Taraf gazetesinin haberine göre; operasyonla ilgili teknik takip devam ederken, bilgilerin basın sızması hükümette de büyük sıkıntıya yol açtı. Özellikle, çete üyelerinin AKP’nin kurucuları olarak nitelendirilmesi hükümette büyük rahatsızlığa yol açtı. Operasyon bilgisinin “hükümete” ve “operasyona” zarar vermek isteyen birileri tarafından bilinçli olarak sızdırıldığı düşünülüyor. Bunun için de köstebek araştırması yapılıyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir