Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
489.203
-6.28%
2ºC
İstanbul
Çok bulutlu 2 C
  Ankara'da KCK operasyonu: Eğitim Sen'de arama

  Ankara'da KCK operasyonu: Eğitim Sen'de arama

  Sabah saatlerinde 20 ilde yapılan KCK baskınında çok sayıda kişi gözaltına alındı. 71 kişi hakkında gözaltı kararı var..
  • 25.06.2012 - 08:50

  Ankara da KCK operasyonu: Eğitim Sen de arama #1

  KCK soruşturması kapsamında KESK’e ve konfederasyona bağlı sendiklara 20 ilde operasyon düzenlendi. Aralarında KESK Başkanı Lami Özgen'in de bulunduğu 71 kişi için gözaltı kararı çıkartıldı.

  Sabah erken saatlerde Ankara Terörle Mücadele Şube ekipleri başta KESK ve Eğitim-Sen genel merkezleri olmak üzere birçok noktada arama başlattı. 

  KESK'TEKİ ARAMA SONA ERDİ

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü KCK soruşturması kapsamında KESK Genel Merkezi'nde yapılan arama sona erdi. Konfederasyon binasında sabah 07.00’da terörle mücadele ekipleri tarafından yapılan arama sona erdi. Yaklaşık 5 saat süren aramalarda Genel Başkan Lami Özgen’in kullandığı oda ve bilgisayarında inceleme yapıldı. Yapılan çalışmalar sonucunda bazı belge ve dokümanlara el koyan ekipler, daha sonra sendika merkezinden ayrıldı.

  ÖZGEN SİLVAN'DA GÖZALTINA ALINDI

  KCK soruşturması kapsamında aralarında KESK Başkanı Lami Özgen'in de Diyarbakır Silvan ilçesinde gözaltına alındığı öğrenildi.

  HAKKARİ KESK ŞUBESİ'NDE ARAMA

  Hakkari'de KESK Şubeler Platformunda aramalar yapılıyor. KESK'e bağlı DİVES Genel Başkanı Lokman Özdemir ile Yapı-Yol Sen Hakkari Temsilcisi İlhan Akbaş'ın evine arama yapıldı.. Emniyet ekipleri KESK Hakkari Şubesindeki aramalarını sürdürüyor.

  EĞİTİM-SEN'DE ARAMA

  Eğitim-Sen Eskişehir Şubesi'nde Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri arama yaptı. Sabah saat 06.00 sıralarında Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Ali Paşa Şanlı'nın oturduğu Yenikent Mahallesi'ndeki evinde arama yaptı. 5 katlı apartmanın en üst katında arama yapan polisler bilgisayarlar ile bazı dokümanlara el koydu. Yaklaşık 2 saat süren aramanın ardından Ali Paşa Şanlı ekip otosuna bindirildi Şanlı, gazetecilere Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın isteği doğrultusunda aramaların yapıldığını söyledi. Terörle Mücadele Şubesi ekipleri Ali Paşa Şanlı ile birlikte İstiklal Mahallesi'ndeki Verem Savaş İş Merkezi'nde bulunan Eğitim-Sen Şube binasına geldi. Polisler burada arama çalışması başlattı.

  GÖZALTI KARARI YOK

  Yetkililer herhangi bir gözaltının olmadığını, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla şube başkanı Ali Paşa Şanlı'nın evinde ve şube binasında arama yaptıklarını söyledi. Eğitim-Sen Şube Sekreteri Faik Alkay yapılan aramaların kendilerine yönelik bir baskı ve sindirme amacını taşıdığını öne sürdü. Alkay, Eğitim-Sen'e yönelik aramaların Türkiye'nin çeşitli illerinde de yapıldığını kaydetti.

  KOCAELİ'NDE 4 ADRESTE KCK ARAMASI

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü terör örgütü KCK soruşturması kapsamında Kocaeli’de 4 adreste arama yapıldı. Aramalarda bir kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yürütülen soruşturma kapsamında, Kocaeli'nin Darıca, Çayırova ve Başiskele ilçelerindeki 4 adreste arama yaptı. Aramalarda, D.B. isimli şahıs gözaltına alındı. Ayrıca, evrak, CD, bilgisayar ve terör örgütü elebaşısının propagandasını yapan dökümanlara el konulduğu öğrenildi. Şüpheli, D.B.'nin Ankara'ya gönderilceği ifade edildi.

  ARAMA YAPILAN DİĞER ADRESLER

  Polis ekiplerinin, KESK ve Eğitim-Sen genel merkezleri başta olmak üzere Hakkari, Eskişehir, Aydın, İzmir ve Adana'da bazı adreslerde arama yaptığı öğrenildi.

  Ankara Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'nin talimatı üzerine terör örgütü KCK/PKK soruşturması kapsamında Eskişehir'de KESK'e bağlı Eğitim-Sen Şubesi'nde Terörle Mücadele ekipleri tarafından yapılan arama sona erdi.

  ESKİŞEHİR'DEKİ ARAMA BİTTİ GÖZALTI YOK

  Terörle Mücadele Şubesi ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, saat 08.30'da Ankara Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'nin talimatı üzerine terör örgütü KCK/PKK soruşturması kapsamında Eskişehir'de KESK'e bağlı Eğitim-Sen Şubesi'ne gelerek arama başlattı. Polisin, Eğitim Sen Şubesi'ndeki araması 3 saat sürdü. Aramada, her hangi bir gözaltı olmazken, polis sendikadaki bilgisayarların harddiskleri ile bazı evrak ve dökümanlara incelemek üzere el kondu. Söz konusu evrakların daha sonra soruşturmayı yürüten Özel Yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'ne göndereceği öğrenildi.


  Görüş Bildir