Petrol
86.65
-4.21%
Euro
17.876
0.18%
Dolar
18.4391
0.14%
Altın
973.47
0.03%
Borsa
3282
-0.41%
Bitcoin
349.767
-0.69%
16ºC
İstanbul
Açık 16 C
  Ankara'da KESK eylemine sert müdahale

  Ankara'da KESK eylemine sert müdahale

  Ankara'da KESK'in ikinci gün eylemine polis çok sert müdahale etti..
  • 29.03.2012 - 15:03

  Ankara da KESK eylemine sert müdahale #1

  “4+4+4” eğitim sistemiyle ilgili kanun teklifi ve Kamu Görevlileri Sendikalarında Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun tasarısını protesto için Kızılay'da eylem yapan KESK üyelerine polis tazyikli su ve gazla müdahale etti. Ankara Emniyeti, sabah saatlerinde dağılmaları için KESK üyelerine bir saat süre vermişti. Polis ekipleri, aksi takdirde eyleme müdahale edileceğini bildirmişti. Sürenin dolması üzerine güvenlik güçleri gruba dağılmaları yönünde bir kez daha uyarıda bulundu.  

  Ankara valiliği KESK eylemini organize edenler hakkında yasal işlem başlattı..

  EMNİYET YETKİLİLERİYLE GÖRÜŞTÜLER AMA..

  Bu sırada eyleme katılan CHP İzmir Milletvekili Musa Çam ve beraberindekiler emniyet yetkilileriyle görüştü. Görüşmenin ardından açıklama yapan Çam, eylemi barışçıl şekilde tamamlama kararı aldıklarını, KESK yöneticilerinin de kendi aralarında görüşerek makul bir süre belirleyeceklerini dile getirdi. Çam, bir soru üzerine ''Bize göre eylem amacına ulaştı. Sadece Ankara'da değil İstanbul ve İzmir başta olmak üzere birçok ilde eylemler vardı'' dedi.

  İşte kare kare o anlar

  MECLİS'E YÜRÜMEK İSTEDİLER

  KESK üyeleri GMK Bulvarı'nda sloganlar atıp eylemi sürdürürken açıklama yapan KESK Genel Başkanı Lami Özgen, teklifin görüşüleceği saatlerde TBMM önünde basın açıklaması yapmak istediklerini söyledi. Meclis önündeki açıklamanın ardından eylemi bitireceklerini kaydeden Özgen, bu konuda güvenlik güçlerinin anlayışını beklediklerini ifade etti. KESK Genel Başkanı Özgen, polis müdahalesinin yasalara aykırı olacağını savundu.

  İşte müdahale anı


  Görüş Bildir