Petrol
113.53
1.43%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
478.051
-1.11%
23ºC
İstanbul
Çok bulutlu 23 C
  Ankara'da yaşayan İngiliz Guardian'da isyan etti

  Ankara'da yaşayan İngiliz Guardian'da isyan etti

  Ankara'da 35 kişinin katledildiği alçak bir saldırı meydana geldi. Batı basını, Paris saldırılarında olan hassasiyetini Ankara'ya göstermedi
  • 16.03.2016 - 10:07

  Ankara'da yaşayan İngiliz müzisyen terör saldırısı sonrası Facebook hesabından bir mesaj yayınlamış ve Avrupa'yı empatiye çağırmıştı.

  "PARİS OLANLAR, ANKARA DA OLACAK MI?"

  Ankara'da yaşayan müzisyen James Taylor'ın "Charlie oldunuz, Paris oldunuz, peki Ankara olacak mısınız?" sorusu ile biten yazı ise dünya kamuoyunu empati yapmaya çağırmıştı.

  ANKARA'DA YAŞAYAN İNGİLİZ, İNGİLİZ GAZETEDE İSYAN ETTİ

  Aynı şekilde Ankara'da yaşayan bir başka İngiliz de, kendi ülkesi İngiltere'de yayın yapan The Guardian gazetesinde gerçeği tüm çıplaklığıyla göz önüne serdi.

  Ankara da yaşayan İngiliz Guardian da isyan etti #1

  HİÇBİR BBC MUHABİRİ ANKARA İÇİN GÖZYAŞI DÖKMEDİ

  Yazıda, daha önce Ankara'da yapılan 2 ayrı saldırı da hatırlatılırken Avrupa'nın geri kalanının Ankara'daki patlamalara duyarsız kaldığı belirtildi. Aynı yazıda hiçbir BBC muhabirinin Ankara'daki saldırı sonrası oluşan manzara için 'gözyaşı' dökmediği ve Facebook uygulamasında kimsenin profil fotoğrafını da Türk bayrağına çevirmediği yer aldı.

  FRANSIZLARIN ACISINI PAYLAŞMIŞLARDI

  Hatırlanacağı üzere Paris'te gerçekleşen IŞİD saldırıları sonrası dünya kamuoyu ve medyada müthiş bir duyarlılık hakim olmuş, hemen herkes Fransızların acısını paylaşmıştı. Ankara içinse, derin bir sessizlik hakim..

  "This was despite the fact that, when a similar number ofpeople were killed at a peace rally in Ankara the month before, the ripples were hardly felt by the rest of Europe. No BBC reporters broke down in tears. No Facebook app was launched to convert profile pictures into Turkish flags."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir