Dolar
6.8586
0.0495%
Euro
7.8347
0.1073%
Altın
1811.47
0.0524%
Borsa
117741.1
-0.5553%
G. Altın
399.592
0.1461%
Bitcoin
63053.4
-0.5453%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C
  Ankara'daki Gezi eylemcisi deşifre oldu - izle

  Ankara'daki Gezi eylemcisi deşifre oldu - izle

  Ankara'daki protestolarda eylemcileri organize eden kişinin Ceren Arzu O. olduğu ortaya çıktı
  • 27.06.2013 - 10:00
  Ankara'daki Gezi eylemcisi deşifre oldu - izle

  Ankara'daki Gezi eylemcisi deşifre oldu - izle #1

  İstanbul'daki eylemlere destek amacıyla Ankara'da düzenlenen eylemlerde illegal grupların polise karşı şiddet eylemlerine girişmesi için direktif veren kadın günlerce tartışılmıştı. Cadde üzerinde farklı kümelenmeler oluşturan grup üyelerinin; uzun boylu, beyaz askılı bir tişört ve kot pantolon giymiş bir kadın tarafından örgütlendiği anın videosu elden ele dolaştı, polis her yerde o kadını aramaya başladı. Kümeler arasında koşarak hareket eden kadının Rus olduğu dahi iddia edilmişti. Kadının grup üyelerinin yanından ayrılmasının hemen arıdından gruptakiler harekete geçerek, kaldırım taşlarını sökmeye başlıyor ve polislerle çatışmaya başlıyordu. Polisin günlerdir aradığı kadının bilgileri nihayet ortaya çıktı. Türkiye'nin kimliğini merak ettiği o kadının ismi Ceren Arzu O.

  Ankara'daki Gezi eylemcisi deşifre oldu - izle

  EYLEMCİNİN SPONSORU DEVLET(!)

  Ankara'da Film Yapım Tanıtım Animasyon Organizasyon işleri yapan bir ajansın sahibi olan Ceren Arzu O.'nun bir süre öncesine kadar Türkiye Millet Meclisi, Maliye Bakanlığı ve Türk Telekom A.Ş ile çeşitli proje çalışmaları yaptığı, başında bulunduğu ajansın kurumsal internet sitesinde yer alıyor.

  SEVGİLİSİNİ AHMET NECDET SEZER AFFETTİ

  Ceren Arzu O.'nun birlikte yaşadığı Eren isimli gencin ise DHKP-C'nin tercümanlığını yaptığı belirlendi. Bir dönem cezaevinde de bulunan Eren'in, bu dönemde ölüm orucuna yattığı ve dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından sağlık sorunları nedeniyle affedildiği ortaya çıktı. Eren isimli kişinin de Ankara'daki eylemlerde kışkırtıcı yönlendirmelerde bulunduğu ve polis tarafından her yerde arandığı belirlendi.

  Görüş Bildir