Dolar
6.8203
0.1262%
Euro
7.566
0.2477%
Altın
1729.32
0.6307%
Borsa
105520.47
0.1525%
G. Altın
379.237
0.7462%
Bitcoin
64237.86
0.2809%
15ºC
İstanbul
Açık 15 C

  Ankara'daki katliamda ölenlerden 9'u Malatya kafilesinden

  Dün Ankara'da gerçekleşen saldırıda ölen 95 kişiden 9'unun Malatyalı olduğu ortaya çıktı.
  • DHA
  • 11.10.2015 - 12:59

  Ankara'daki katliamda ölenlerden 9'u Malatya kafilesinden

  Malatya'dan mitinge 3 otobüsle giden kafilede bulunan Kasım Otur, Caberk Bakış, Eren Akın, Onur Tan, Umut Tan, Gülbahar Aydeniz, Gözde Aslan, Mehmet Ali Kılınç ve Özge Aslan'ın bombalı saldırıda yaşamlarını yitirdikleri açıklandı.

  TÖRENLE TOPRAĞA VERİLECEK

  Ayrıca Malatya'dan giden kafilede bulunanlardan Sezen Vurmaz, Özlem Vurmaz, Mehmet Hayta ve Murat Okan Çalış'dan haber alınamadığı belirtildi. Ankara'daki patlamada hayatını kaybedenlerden 3'ünün cenazeleri Malatya'ya götürüldü ve bugün törenle toprağa verilecek. Bunlardan Kasım Otur, KESK'e bağlı Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) Malatya Şubesi eski başkanıydı. Eren Akın, CHP Gençlik Kolları üyesiydi.

  Canberk Bakış ise Aydın'da üniversitede okuyordu. CHP Gençlik Kollarında görevli Eren Akın'ın, Ankara'daki mitingi gitmeden bir gün önce Facebook'da partisinin 'Her şey Türkiye için' sloganını paylaştığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtdaroğlu ile çektirdiği fotoğraflarını da sosyal paylaşım sitesinden paylaştığı görüldü. Malatyalı yerel sanatçı Abdullah Bakış'ın oğlu olan üniversite öğrencisi Canberk Bakış merkeze bağlı Mamurek Mahallesi'nde, Kasım Otur ile Eren Akın şehir mezarlığında toprağa verilecek.

  3 KİŞİNİN CENAZESİ MALATYA’ YA GÖTÜRÜLDÜ

  ANKARA’da dün 'Emek, Barış, Demokrasi' mitingine katılanların toplandığı alanda iki canlı bomba saldırısında ölen 95 kişiden 9'unun Malatyalı olduğu ortaya çıktı. Malatya'dan mitinge 3 otobüsle giden kafilede bulunan Kasım Otur, Caberk Bakış, Eren Akın, Onur Tan, Umut Tan, Gülbahar Aydeniz, Gözde Aslan, Mehmet Ali Kılınç ve Özge Aslan'ın bombalı saldırıda yaşamlarını yitirdikleri açıklandı.

  Ayrıca Malatya'dan giden kafilede bulunanlardan Sezen Vurmaz, Özlem Vurmaz, Mehmet Hayta ve Murat Okan Çalış’dan haber alınamadığı belirtildi. Ankara’daki patlamada hayatını kaybedenlerden 3'ünün cenazeleri Malatya'ya götürüldü ve bugün törenle toprağa verilecek. Bunlardan Kasım Otur, KESK'e bağlı Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) Malatya Şubesi eski başkanıydı. Eren Akın, CHP Gençlik Kolları üyesiydi.

  Canberk Bakış ise Aydın'da üniversitede okuyordu. CHP Gençlik Kollarında görevli Eren Akın’ın, Ankara’daki mitingi gitmeden bir gün önce Facebook’da partisinin 'Her şey Türkiye için’ sloganını paylaştığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile çektirdiği fotoğraflarını da sosyal paylaşım sitesinden paylaştığı görüldü. Malatyalı yerel sanatçı Abdullah Bakış'ın oğlu olan üniversite öğrencisi Canberk Bakış merkeze bağlı Mamurek Mahallesi'nde, Kasım Otur ile Eren Akın şehir mezarlığında toprağa verilecek.

  O GENÇLERİN KILIÇDAROĞLU İLE FOTOĞRAFLAR

  I ANKARA'daki Tren Garı kavşağında meydana gelen ve 95 kişinin öldüğü saldırıda hayatını kaybedenler arasında bulunan CHP Malatya Gençlik Kolları üyelerinin Kılıçdaroğlu ile çekilmiş son fotoğrafları paylaşıldı.

  CHP Basın Birimi, Kılıçdaroğlu'nun 3 Haziran günü miting nedeniyle ziyaret ettiği Malatya'da aralarında Ankara'daki saldırıda hayatını kaybeden kişilerin de olduğu gençlik kolları üyeleriyle havaalanından ayrılmadan önce çekilen fotoğrafları yayımladı. Fotoğraflarda kalabalık bir genç grubunun, havaalanının VİP yolcu girişinde Kılıçdaroğlu ile fotoğraf çektirdiği görülüyor.

  ANKARA’ DAKİ KATLİAMDA ÖLEN CANBERK BAKIŞ, MALATYA’ DA TOPRAĞA VERİLDİ

  Ankara’daki bombalı saldırıda hayatını kaybeden Üniversite öğrencisi Canberk Bakış, memleketi Malatya’da gözyaşları arasında toprağa verildi. Ankara’daki otopsi işlemlerinin ardından karayolu ile Malatya’ya götürülen 3 cenazeden biri olan Canberk Bakış’ın cenazesi babaocağı olan Beydağı Mahallesi’ne götürüldü. Burada ilk olarak evine götürülen Bakış’ın cenazesi helallik alınmasının ardından köy mezarlığına götürüldü.

  Çok sayıda kişinin katıldığı cenaze törenine sivil toplum kuruluşları ile siyasi partilerde katıldı. Gözyaşının sel olduğu cenaze töreninde Canberk’in babası Abdullah Bakış, annesi Naile Bakış ile kardeşleri Berivan ve Burak Bakış’da yanındakilerin desteği ile güçlükle ayakta durabildiler. Namaz sonrası Berivan Canberk’te son kez ağabeyinin tabutunu taşırken bombalı saldırıda can veren Canberk Bakış, gözyaşları arasında toprağa verildi.

  Görüş Bildir