Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
473.766
-0.21%
14ºC
İstanbul
Güneşli 14 C
  Antalya 39 derecede kavruldu İZLE

  Antalya 39 derecede kavruldu İZLE

  Hava sıcaklığının öğle saatlerinde 39 derecenin üzerine çıktığı Antalya'da hayat durdu, cadde ve sokaklar boşalırken havuz ve plajlar tıklım tıklım doldu.
  • 13.08.2014 - 15:35

  antalya

  Antalya'da sıcak hava hayatı olumsuz yönde etkiledi. Ara ara çıkan rüzgar havuz başlarında şemsiyeleri dağıttı, palmiye yapraklarını kopardı. Nem oranının yüzde 16 olduğu turizmin başkentinde sıcak havanın yanı sıra kavurucu rüzgar nefes almayı dahi güçleştirdi.

  Antalya sahillerinden kareler

  Antalya 39 derecede kavruldu İZLE

  Antalya 39 derecede kavruldu İZLE #2

  Antalya 39 derecede kavruldu İZLE #3

  EVLERİNDE BUNALANLAR SOLUĞU SAHİLLERDE ALDI

  Serinlemek isteyenler alternatif yollar aradı. Kimisi havuz içine uzandı, kimisi ağaç gölgelerine. Çocuklar her zamanki gibi sıcak havaya aldırmadan eğlencenin her anını değerlendirdi. Su parkı içindeki yapay şelale ve minyatür şelalelerin altı tatilcilerle dolup taşarken, su kaydırakları bir an boş kalmadı.

  Konyaaltı Plajı sahil şeridi, kavurucu sıcakta yerli turistler kadar Antalyalılara da ev sahipliği yaptı. Evlerinin içinde sıcaktan bunalanlar, soluğu denizde aldı.

  YER YOK DEMEK GELMEYİN DEMEK

  Öte yandan sahillere akın sürerken Dünyanın En Güzel Koyları Birliği'nin Başkanı Galip Gür, son zamanlarda özellikle bayram ve yüksek sezon dönemlerinde "Bodrum'da yer kalmadı, Bodrum doldu" şeklindeki açıklamalara tepki gösterdi.

  Bodrumlu turizmci ,  "Bodrum'da yer yok" şeklinde beyanat vermenin"Bodrum'a gelmeyin" anlamını taşıdığını söyledi. "Teknik olarak hiçbir kurum, kuruluş, dernek ve şahısların Bodrum’daki otellerin anlık doluluk oranlarını görmeleri mümkün değildir. Hal böyle iken bu tarz beyanların neye dayanarak verildiği anlaşılır gibi değildir." diye konuştu.

  KİMSE BODRUM OTELLERİNİ İPOTEK ALTINA ALMASIN

  Galip Gür, internet ortamında dünyaca ünlü rezervasyon sistemlerinde Ağustos ayı için arama yapıldığında Bodrum'da yüzlerce otel seçeneği olduğunu belirterek"Hiç kimsenin Bodrum otellerini bu şekilde ipotek altına almaya yetkisi ve hakkı yoktur." dedi. Gür, sözlerini şöyle sürdürdü:

  "Sonuç olarak yüksek sezonda ve Bayramlarda Bodrum’da yer kalmadı ,tüm oteller dolu tarzında beyanatlar yerine “Bodrum’a yüksek sezonda gelecek misafirlerimizin oteller ile bağlantı kurup rezervasyon yaptırarak gelmeleri tavsiye edilir” şeklinde bir ifade kullanmaları gerektiğini düşünüyorum."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir