Dolar
7.2026
-0.3596%
Euro
8.5072
-1.2214%
Altın
2049.46
-0.6674%
Borsa
1030.81
-0.347%
G. Altın
475.513
-0.8165%
Bitcoin
84837.49
-0.8467%
31ºC
İstanbul
Güneşli 31 C

  Antalya Belediye Başkanı Akaydın'dan prezervatif açıklaması

  AKSAV'da yaşanan skandalla ilgili konuşan Mustafa Akaydın, "konudan haberim vardı" dedi.
  • 07.01.2013 - 14:15
  Antalya Belediye Başkanı Akaydın'dan prezervatif açıklaması

  Antalya Belediye Başkanı Akaydın dan prezervatif açıklaması #1

  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve AKSAV Onursal Başkanı Mustafa Akaydın, AKSAV’ın bazı yöneticileri hakkında ortaya atılan iddialar üzerine şöyle konuştu: "Bu konudan haberim vardı. Gerekli denetlemeleri yaptırdım. Birkaç bulgu var, mahkeme süreci olduğu için onları açıklamayacağım. Olay savcılıkta bir suç varsa cezayı mahkeme verecek.”

  Altın Portakal Film Festivali’ni düzenleyen Antalya Kültür Sanat Vakfı’nın (AKSAV) 3 yöneticisi hakkında birlikte oldukları kadınların otel, içki, hatta prezervatif paralarını vakfa fatura ettikleri iddiası ile açılan dava ile ilgili Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Antalya Kültür Sanat Vakfı( AKSAV) Onursal Başkanı Mustafa Akaydın, bazı açıklamalarda bulundu. Engelli otobüsü tanıtım töreninin ardından AKSAV’la ilgili gazetecilere açıklama yapan Akaydın, şöyle konuştu:

  "BASINA SERVİS EDİLMESİNİ DOĞRU BULMADIM"

  ”AKSAV’la ilgili bugün basına yansımış olumsuz bir konu var. Ben bu konudan bir kaç aydır haberdarım. Belediye başkanı olarak gereken her denetimi yaptım. Bu konunun savcılığa intikal ettiğini biliyorum ayrıca benim tespitlerimde burada adı geçen 3 arkadaşı töhmet altında bırakacak bir olumsuzluk gözükmedi. Bunu açıkça bildireyim. Ama basına bu konunun servis edilmesini doğru bulmadığım, normalde basına servis edilmemesi gereken bir konu servis edilmiş."

  "BİR YANLIŞ VARSA ÜSTÜNE GİDERİM"

  AKSAV'ın bilindiği gibi Belediye Başkanlığı’ndan tamamen bağımsız çalışan bir kurum olduğunu anlatan Akaydın, şunları söyledi: "Eskiden ben AKSAV’ın Yönetim Kurulu başkanıydım. Bu görevden istifa ettim. Arkadaşlarla görüşeceğim. Antalya’yı ilgilendiren önemli bir konudur. Bu konuda AKSAV yönetiminin bir tasarrufları olur mu bu onların takdiridir. Ben kendi tasarruflarımı kendim uygulayacağım. Bir yanlış varsa, halının altına süpürmek gibi bir huyum yoktur. Daima üstüne giderim. Ama artık yargıya intikal etmiş bir süreçte bundan daha fazla konuşmak etik olmaz. Mahkeme sonucunda ortaya ne çıkarsa ve suç varsa cezası da olacaktır”

  "AKSAV'I DENETLEME LÜKSÜM YOK"

  AKSAV’ın Genel Müdürü'nün olayı bildirdiğini belirten Akaydın, sözlerini şöyle tamamladı: "Hakkımızda böyle iddialar var’ dedi. Ben de o iddiaların üzerine benim AKSAV’ı denetleme gibi bir lüksüm olmamasına rağmen gittim. AKSAV’ı denetlettim bu konuda. Kemal A.B’nin şikayeti üzerine bir inceleme başlattım. Orada bir bulgular var onlar bende saklı. Mahkeme süreci olduğu için bu bulguları açıklamayı doğru bulmuyorum. Ama ben kişisel olarak ortada bir suç olmadığı inancına kapıldım. Savcılığın soruşturmasından da bilgim var neticede onların kararı olacak.”

  Görüş Bildir