Antalya Milletvekili Aykut Kaya, İyi Parti'den istifa etti
ensonhaber.com

31 Mart yerel seçimlerinin kaybedilmesi ve Meral Akşener'in ayrılmasının ardından İyi Parti'de rüzgarı sürüyor.

Bu defa istifasını açıklayan isim ise Milletvekili Aykut Kaya oldu.

Kaya, istifasını hesabından yazılı bir açıklama ile duyurdu.

"Ülkeme hizmet etme koşulları ortadan kalktı"

Kaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "İyi Parti'de milletimize ve ülkemize hizmet etme koşullarının ortadan kalktığını üzülerek görmekteyim. Bu nedenle İyi Parti üyeliğimden istifa etme kararı aldım." ifadelerine yer verdi.

"Bu karar şahsım için kolay olmadı"

Kaya'nın devam eden istifa açıklaması şöyle:

Bu karar, şahsım için kolay olmamış, ancak milletimize ve Antalya'mıza daha iyi hizmet edebilmek adına, gerekli olduğunu düşündüğüm bir adımdır. Bugünden sonra siyasete, milletimizin menfaatlerini her şeyin üstünde tutarak devam edeceğim.

Gelecek günlerde de ülkemiz ve milletimiz için daha güzel yarınlar inşa etmek adına, azim ve kararlılıkla çalışacağımı belirtmek isterim. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

TBMM'deki sandalye sayısı düşmeye devam ediyor

Aykut Kaya'nın istifasıyla İyi Parti'nin TBMM'deki sandalye sayısı 36'ya düştü.

Aykut Kaya hakkında

1978 yılında Kayseri'de dünyaya gelen Aykut Kaya, Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun oldu. Kaya akabinde de, Amerika’da Baldwin-Wallace College’da uluslararası işletme alanında yüksek lisans yaptı.

Yurt içi ve yurt dışında büyük ölçekli inşaat projelerini yürüten özel bir şirketin genel müdürlüğünü üstlenen Kaya, 2016’da kurduğu yabancı ortaklı şirkette başkan yardımcısı ve yönetim kurulu başkanı olarak görev yaptı.

Aykut Kaya, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulunun (DEİK) Türkiye-Estonya İş Konseyi Başkanlığı, Türkiye-Norveç İş Konseyi Başkan Yardımcılığı, Türkiye-İrlanda İş Konseyi Başkan Yardımcılığı, Türkiye-Slovakya Yönetim Kurulu Üyeliği ile Türkiye-Suudi Arabistan İş Konseyi Üyeliği görevlerinde bulundu.