Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
474.480
0.36%
16ºC
İstanbul
Açık 16 C

  Antalya'da hayvan katliamına tepkiler sürüyor

  Antalya'da Mustafa Akaydın döneminde binlerce kedi ve köpeğin öldürüldüğü iddia edildi. Ayrıca ölen hayvanları yakmak için de Krematoryum getirilmiş.
  • 05.08.2014 - 10:20
  Antalya'da hayvan katliamına tepkiler sürüyor

  Antalya’da 2009-2014 yılları arasında binlerce kedi ve köpeğin öldüğü yada öldürüldüğü hayvan katliamının yankıları devam ediyor. Yapılan tüm uyarılara rağmen yaklaşık 3 bin kedi ve köpeğin öldüğü, bin tanesinin de görevliler tarafından öldürüldüğü barınaktaki skandallara her geçen gün bir yenisi ekleniyor.

  Antalya da hayvan katliamına tepkiler sürüyor #1

  MEZARLIK SORUNUNA KREMATORYUM PLANI

  Daha önce yaptığı bir açıklamada Antalya’nın mezarlık sorununun krematoryum ile çözülebileceğini savunan Akaydın’ın bu planını hayvan barınağında uygulamaya koyduğu ortaya çıktı. Yaşanan ölümler nedeni ile Türkiye’nin ilk hayvan morgunu kuran Akaydın yönetimi, ölen köpekleri yakmak için barınağa bir krematoryum getirmiş. Her gün onlarca hayvanın öldüğü yada öldürüldüğü barınakta krematoryumun olması tepki çekti.

  HAYVANLARA KORKUNÇ MUAMELE

  Göreve gelmelerinin ardından 4 bin köpeği kısırlaştıracaklarını açıklayan Akaydın’ın ekibinin çevre illerden köpek topladığı hatta 5 liraya köpek satın aldığı iddia ediliyor. Bir anda kapasitesinin çok üzerine çıkan ve 4 kişilik kafeslere 20 kişi konmaya başlanan barınakta hayvanların birbirlerine saldırmaya başladığı ifade ediliyor.

  Antalya da hayvan katliamına tepkiler sürüyor #2

  ANTALYA AYAKLANDI

  Mustafa Akaydın döneminde Büyükşehir Belediyesi’nin sahipsiz hayvan barınağında yaklaşık 3 bin kedi ve köpeğin öldüğü, bin tanesinin de görevliler tarafından öldürüldüğünün ortaya çıkmasının ardından Antalyalılar ayaklandı. Olay gün boyu yapılan yürüyüş ve basın açıklamaları ile protesto edildi.

  TARİHİN EN BÜYÜK HAYVAN KATLİAMI

  Aralarında Antalya Güç Birliği Platformu, Hayvan Hakları Koruma Derneği gibi Sivil Toplum Kuruluşlarının bulunduğu bir grup Cumhuriyet Meydanı'nda basın açıklaması yaptı. Grup adına açıklamayı okuyan Türkiye Hayvanları Koruma Derneği Antalya Şube Başkanı Sevda Kıraç, tarihin en büyük hayvan katliamlarından birinin Antalya’da yaşandığını söyledi.

  ''2 METRE KARE KAFESE 46 KÖPEK KONDUĞUNU BİLE GÖRDÜK''

  Kıraç “Normal şartlar altında barınakta bu kadar hayvanın ölmesi mümkün değildir. Bunun en büyük nedeni kamuoyuna iş yaptıklarını göstermek isteyen bazı kişilerin yüzlerce köpeği barınağa alması ve 4 kişilik kafese 20 köpek koymasıdır. 2 metre kare kafeste 46 köpek konduğunu bile gördük“ dedi. Daha önce Mustafa Akaydın’ı defalarca uyardıklarını anlatan Kıraç, uyarılarının dikkate alınmadığını ve sonucunda hayvan katliamının yaşandığını söyledi. Kıraç, bazı hayvan hakları savunucularının ve sivil toplum kuruluşlarının olaya siyasi nedenlerle sessiz kalmasına da tepki gösterdi.

  Antalya da hayvan katliamına tepkiler sürüyor #3

  TEPKİSİZLİĞİN NEDENİ AKAYDIN’IN CHP’Lİ OLMASI MI?

  Kıraç “Bizi, binlerce hayvanın ölmesi ve öldürmesi kadar bazı Sivil Toplum Kuruluşları’nın, hayvan hakları savunucularının sessizliği de üzmüştür. Yaklaşık bin kedi ve köpek başka bir siyasi parti  zamanında öldürülse günlerce eylem yapacak, konuyu tüm platformlarda gündeme getirecek olan bazı kurumlar bu kadar kedi ve köpek öldürülmemiş gibi davranıyor. Bunun nedeni hayvan ölümlerinin CHP’li bir belediye döneminde yaşanmış olması mı? Hayvan haklarının siyasi partisi olur mu?” ifadelerini kullandı.

  PANKARTLARLA YÜRÜYEREK PROTESTO ETTİLER

  Yaşanan katliama AK Parti Antalya Kadın Kolları Başkanlığı da tepki gösterdi. Yüzlerce AK Partili de pankartlarla yürüyerek yaşanan katliamı protesto etti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir