Euro
9.5141
-0.11%
Dolar
7.9965
-0.11%
Altın
465.35
0.03%
Borsa
1.321
0.51%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C

  Antalya'da uçak düştü

  Antalya'da Lara Kundu bölgesindeki ormanlık alana 2 kişilik microlight tipinde uçak düştü.
  • 24.12.2012 - 13:08
  Antalya'da uçak düştü

  Antalya da uçak düştü #1

  Devlet Hava Meydanları İşletmeleri (DHMİ) Antalya Havalimanı Başmüdürü Osman Serdar, Antalya'da ormanlık alana 2 kişilik microlight tipi bir uçağın düştüğünü bildirdi.

  Serdar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kendilerine ulaşan bilgiye göre, Lara-Kundu bölgesindeki ormanlık alana 2 kişilik microlight tipinde uçak düştüğünü ifade etti.

  ORMANLIK ALANA DÜŞTÜ

  Uçağın Antalya Havalimanı'ndan kalkmadığını belirten Serdar, ''Arazide kullanıldığı için özel alanlardan kalkabilen bir uçak. Uçağın Lara-Kundu arasında ormanlık alana düştüğü yönünde bilgi aldık'' dedi.

  UÇAKTAKİ İKİ KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

  Antalya'da düşen 2 kişilik microlight tipi uçakta hayatını kaybedenlerin kimlikleri belirlendi. Antalya Vali Yardımcısı Mehmet Kurdoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Lara-Kundu bölgesindeki ormanlık alana düşen 2 kişilik microlight tipi uçağın bir otelin gezi planörü olduğunu söyledi.

  YANARAK ÖLDÜLER

  Kazada ilk belirlemelere göre pilot olan soyadı henüz öğrenilemeyen 50 yaşlarında Mustafa isimli kişi ile yolcu olarak bulunan yine 50 yaşlarındaki Alman uyruklu Nark Parris'in hayatını kaybettiğini ifade eden Kurdoğlu, uçakta bulunan bu kişilerin yanarak öldüklerini bildirdi.

  Kurdoğlu, bölgede itfaiye, jandarma ve sağlık ekiplerinin çalışma yürüttüğünü kaydetti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir