Petrol
76.82
0.88%
Euro
19.6351
-0.27%
Dolar
18.6408
0.01%
Altın
1.075
0.37%
Borsa
5005
3.08%
Bitcoin
324.533
-0.03%
13ºC
İstanbul
Bulutlu 13 C

  AP abonelerine geçti: Ateş hattındaki meleklerimiz

  Afganistan'daki kadınlar günü etkinliğinde Türk kadın subaylar ilgili odağıydı. AP, abonelerine bu fotoyu servis etti
  • 12.03.2012 - 08:28
  AP abonelerine geçti: Ateş hattındaki meleklerimiz

  AP abonelerine geçti: Ateş hattındaki meleklerimiz #1

  Afganistan Yüksek Ulema Konseyi'nin, erkeklerin kadınlardan daha üstün olduğuna dair kararı geçen hafta onaylamasıyla tepki çeken Afgan Devlet Başkanı Karzai, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamalarının devamı olan bir programda, ülkedeki sivil toplum örgütleri, askeri temsilciler, yabancı misyon üyeleri ve kadınlarla buluştu.

  YABANCI HABER AJANSLARI BU KAREYİ SERVİS ETTİ

  Yabancı Haber ajanslarının toplantıdan geçtiği fotoğraflarda ise NATO misyonu çerçevesinde Afganistan'da görev yapan Türk ordusunun kadın subayları da dinleyiciler arasında dikkati çekti. Halen, Uluslararası Güvenlik Destek Gücü (ISAF) bünyesine barış gücü olarak katılan bin 800 Türk askeri Afganistan'da görev yapıyor.

  AP abonelerine geçti: Ateş hattındaki meleklerimiz #2

  KADINLARIN HEDEFİNDE

  Konuşmasında kadınların toplumdaki rolüne güçlü vurgular yapan Hamid Karzai, "Çok güçlü bir polisimiz ve ordumuz var. Buna ilave olarak uluslararası camia ile ilişkilerimizi sağlam tutmak da bizim lehimize" dedi. Afganistan'da birçok muhalif kadın örgütü ise, Devlet Başkanı Karzai'yi, Taliban'la yürütülen barış müzakerelerinde başarı sağlayabilmek için kadın haklarından taviz vermekle suçluyor. Öte yandan dün, Afgan Parlamentosu'nun eski milletvekillerinden Malali Joya, ofisinde silahlı saldırıya uğradı. Saldırıda ağır yaralanan Joya, Taliban'a yönelik sert eleştirileriyle tanınıyordu


  Görüş Bildir