Petrol
84.59
-0.52%
Euro
17.795
-0.27%
Dolar
18.463
0.27%
Altın
972.66
-0.05%
Borsa
326
-0.65%
Bitcoin
354.770
0.32%
23ºC
İstanbul
Güneşli 23 C

  Aptal salak yasalarla Türkiye'yi vurmaya çalışıyoruz

  Yeşiller Grubu Eş Başkanı'nın itiraf gibi açıklamaları: Türkiye'ye karşı aptal olmayı bir kenara bırakalım..
  • 13.03.2012 - 16:16
  Aptal salak yasalarla Türkiye'yi vurmaya çalışıyoruz

  Aptal salak yasalarla Türkiye yi vurmaya çalışıyoruz #1

  Avrupa Parlamentosu ( AP) Yeşiller Grubu Eş Başkanı Daniel Cohn Bendit, AB'nin Türkiye politikasını sert dille eleştirdi. “Türkiye'ye karşı aptal olmayı bir kenara bırakalım. Fransa ve başka Avrupa ülkelerinde Ermeni soykırımı gibi aptal, salak yasalarla Türkiye'yi vurmaya çalışıyoruz” diyen Cohn-Bendit, Türkiye-AB ilişkilerinde en büyük sorunun, tutuklu gazeteciler sayısının ve basın özgürlüğünün bulunmamasının oluşturduğunu savundu.

  SCHENGEN'DE EN BÜYÜK SORUN YUNAN SINIRI

  Daniel Cohn-Bendit, 'Strazburg’da yaptığı açıklamada Schengen anlaşması ile ilgili en büyük sorunun Yunan sınırından kaynaklandığına dikkat çekerek “Benim Yunan sınırındaki sorun ile ilgili bir önerim var. Türkiye'ye karşı aptal olmayı bir kenara bırakalım. Fransa ve başka Avrupa ülkelerinde Ermeni soykırımı gibi aptal, salak yasalarla Türkiye'yi vurmaya çalışıyoruz. Avrupa haksız yere Türkiye ile müzakereleri bloke ediyor” şeklinde konuştu.

  BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ VE TUTUKLU GAZETECİLER MESELESİ

  Cohn-Bendit şöyle devam etti: “Türkiye'yi provoke ederek diyalog kuramayız. Türkiye'nin Avrupa'yla iyi olması için hiçbir gerekçe yok. Türkiye'de haklı olarak Yunan sınırıyla ilgili başınızın çaresine bakın diyor. Türkiye ile ilişkileri zekice yürütmek gerek. Yunan sınırı ve Ege adalarıyla ilgili sorunu çözmek istiyorsanız, Türkiye ile diyaloga ve işbirliğine ihtiyacınız var.” Daniel Cohn Bendit, ayrıca Türkiye-AB ile ilişkilerindeki en büyük sorunu ise, çok sayıda gazetecinin hapishanede olması ve basın özgürlüğünün bulunmaması olarak açıkladı.


  Görüş Bildir