Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
474.735
0.84%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C
  Arınç: Başbakan dershanelerle ilgili talimat verdi

  Arınç: Başbakan dershanelerle ilgili talimat verdi

  'Dershanelerin kapatılması' polemiğinin farklı bir boyuta taşınacağını düşünenler var. Bülent Arınç'ın açıklamaları ise bu durumun aksi yönündeydi.
  • 18.11.2013 - 20:55
  • Güncelleme : 19.11.2013 - 08:25

  Bakanlar Kurulu sonrası yaptığı açıklamalarda, dershaneler ile ilgili verilecek karar öncesi kamuoyu yoklaması yapılacağını ifade eden Arınç, ayrıca Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da bu yönde bir talimatının olduğunu vurgulayarak o sözleri aktardı: "Kim ne söylüyorsa görüşeceksiniz, neler karşılanabilir bakacaksınız sonra da halkımızın karşısına net olarak çıkacaksınız"

  ARINÇ'IN AÇIKLAMALARININ SATIR BAŞLARI

  Adalet Bakanımız sayın Sadullah Ergin YSK’nın yeniden düzenlenmesine ilişkin bir kanun teklifini teslim etti. Avrupa Birliği bildiğiniz gibi her Bakanlar Kurulu toplantısında üzerinde durulan bir konu. Sayın Egemen Bağış, bazı fasılların konuşulmaya başlanması ve Türkiye’nin üyelik sürecinde daha iyimser ifadelerin kullanılmasıyla ilgili konuları gündeme getirdi. Diyarbakır ve ilçelerinde yapılan ziyaretlerle ilgili sayın Başbakan ve ilgili Bakanlar çok olumlu izlenimler edindiklerini, halkın büyük bir teveccüh gösterdiğini ifade ettiler. Bölge insanının çözüm sürecine ve hükümetimize bakışının çok olumlu olduğu belirtildi.

  'DERSHANE KONUSU TEKRAR ELE ALINACAK'

  Dershanelerle ilgili konu gündeme geldi. Dershaneler konusunda halka yanlış akseden konuların ele alınması ile birlikte, paydaşlarla bu konunun tekrar ele alınmasının yerinde olacağı konusunda görüş birliğine vardık.


  SORU-CEVAP

  Başbakan Erdoğan’ın konuşmasının ardından genel af beklentisi ile ilgili soru üzerine:

  GENEL AF GÜNDEMDE YOK

  Genel af bugünün gündeminde yok. Sayın Başbakanımız o konuşmasında geleceğe dair bir perspektif çiziyor. 'Yasaklar kalksın, kucaklaşma olsun, dağlarda ve cezaevinde kimse kalmasın' diyor. Bu kadar güzel bir konuşmanın ardından lütfen genel af çıkacak ve bunlar ertesi gün dışarı çıkacaklar gibi bir anlam çıkarmayın. Cezaevlerini boşaltacak olan biz değiliz, Türkiye’de bir yargı var. Terör biterse, silahlar susarsa Türkiye gelecekte şöyle güzel günler görecektir dedi sayın Başbakanımız ve herkesi duygulandırdı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir