Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
442.740
0.42%
29ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 29 C
  Arınç: Kılıçdaroğlu Ekmek denen şahsı yolda görse tanımazdı

  Arınç: Kılıçdaroğlu Ekmek denen şahsı yolda görse tanımazdı

  Bursa'da partisinin bayramlaşma programına katılan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Ekmeleddin İhsanoğlu'nun adaylığını eleştirdi.
  • 28.07.2014 - 16:01

  Arınç: Kılıçdaroğlu Ekmek denen şahsı yolda görse tanımazdı #1

   Arınç, AK Parti Bursa İl Başkanlığınca Merinos Atatürk Kongre ve  Kültür Merkezi'nin bahçesinde düzenlenen bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmada, Ekmeleddin İhsanoğlu'nun şahsıyla ilgili bir küçümseme yapmalarının kendilerine yakışmayacağını söyledi. İhsanoğlu'nun adaylığını eleştiren Bülent Arınç, şöyle konuştu; 

  Arınç: Kılıçdaroğlu Ekmek denen şahsı yolda görse tanımazdı İZLE

  ADAYLIK TEKLİFİ BANA GELSEYDİ...

  "Geçmişte tanıdığımız, bildiğimiz bir insandı ama iddia ediyorum Sayın Kılıçdaroğlu yolda görse kendisini tanımazdı. Aday olacağı kulağına söylendiğine kadar bu Ekmeleddin veya Ekameddin veya Ekmel veya Ekmek denen şahsın ismini bile tanımazdı. Ne yaptığını bilmezdi. Biz biliriz. Onu İslam Konferansı Örgütü Genel Sekreteri yapan da biziz, arkasında duran da biziz. Beraber hac ve umre yapmaktan tutun uluslararası konferanslarda onu takdim etmeye kadar biz tanırız, biliriz ama o bilmez. MHP Genel Başkanı bilir, bu kadar bilmez. Adeta sarıldılar, kurtarıcı gibi baktılar. O şahsın kabul edip etmemesi kendi takdiridir. Televizyonda söylediğim için söylüyorum, tekrar ediyorum; bana böyle bir teklif edilse siz bende bir eksiklik mi gördünüz? Tayyip Erdoğan'ın veya Abdullah Gül'ün karşısına siz beni aday çıkarmak isterseniz benim karakterimden şüphe mi ettiniz' derdim. Böyle bir şeyi kabul etmezdim."

  Arınç: Kılıçdaroğlu Ekmek denen şahsı yolda görse tanımazdı #2

  Arınç: Kılıçdaroğlu Ekmek denen şahsı yolda görse tanımazdı #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir