Euro
9.3936
0.45%
Dolar
7.8467
0.42%
Altın
449.67
0.03%
Borsa
1.329
0%
Bitcoin
144.212
4.43%
6ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 6 C

  Arınç: Taraf beni hayal kırıklığına uğrattı

  Bülent Arınç, Taraf gazetesindeki istifaları değerlendirdi
  • 17.12.2012 - 08:30
  Arınç: Taraf beni hayal kırıklığına uğrattı

  Arınç: Taraf beni hayal kırıklığına uğrattı #1

  'TOBB tarafından düzenlenen "Yeni Yüzyılda Medya ve İletişim Arama Konferansı"na katılan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç sabah kahvaltısının ardından konferansın düzenlendiği Gazelle Resort Otel'den ayrılarak eşi Münevver Arınç ile birlikte buz tutan Gölcük Tabiat Parkı'na gitti.

  "3. DÖNEM YASAĞINI DÖRT GÖZLE BEKLİYORUM"

  Buz tutan gölün etrafında tur atan Arınç, daha sonra katıldığı bir televizyon haber programında "3 dönem yasağını dört gözle bekliyorum, bundan da memnunum" dedi.

  Siyasette her noktada bulunduğunu kaydeden Arınç, şöyle konuştu: "3 dönem yasağını dört gözle bekliyorum, bundan da memnunum. Ümit ediyorum ki arkadan gelecek çok değerli insanlar var. Parti içinde çok deneyimli arkadaşlarımız var. Onlar AK Parti'nin başarılarını bundan sonra da devam ettirecekler. Gözüm arkada değil, Allah ömür verirse, bu dönemin sonunda siyasi hayata en azından bir mola verme ihtiyacını hissediyorum. Milletvekilliği veya belediye başkanlığı noktasında hiçbir görevi kabul etmeyeceğimi ifade ettim. Eğer izin verirlerse, partide de genel merkezde de taşra teşkilatında hiçbir görev almam. Buna ihtiyacım var."

  "TARAF HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRATTI"

  Taraf gazetesindeki istifalara ilişkin Arınç, gazeteyi çıktığı günden beri takip ettiğini ve beğendiğini belirterek, "Türkiye'nin demokratikleşmesinde, Türkiye'de taşların yerine oturmasında, sivil asker ilişkilerinin normal batılı tarzda yerine getirilmesinde ve terörle mücadelenin yanlışlarının veya zaaflarının belli olmasında Taraf'ın çok faydası oldu. Ama son zamanlarda bazı yazıları sebebiyle hayal kırıklığına uğradım" dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir