Dolar
7.5555
0.1166%
Euro
8.9623
0.0938%
Altın
1950.56
0.3276%
Borsa
1111.96
0.117%
G. Altın
473.93
0.468%
Bitcoin
82990.94
0.4052%
18ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 18 C

  Arınç: Terör örgütü son girişimlerinde perişan oldu

  Bülent Arınç katıldığı televizyon programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu...
  • 19.09.2012 - 12:54
  Arınç: Terör örgütü son girişimlerinde perişan oldu

  Arınç: Terör örgütü son girişimlerinde perişan oldu #1

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Bingöl saldırısıyla ilgili, "Askerlerimiz konvoy halinde giderken jammer cihazları da onlara eşlik etmiş. Bu sırada teröristler açısından akıllıca bir hareketle son otobüse ateş açılmış" dedi.

  Bülent Arınç NTV canlı yayınında Nilgün Balkaç'ın sorularını yanıtladı. Arınç, Bingöl’de 10 askerin şehit olduğu saldırı ve gündemdeki diğer gelişmelerle ilgili konuştu.

   Arınç şunları söyledi:

  "TERÖRİSTLER AÇISINDAN AKILLICA BİR HAREKET"

  "Terörle mücadele çok şiddetli ve akılcı bir şekilde devam ediyor. Şehit sayısına ve öldürülen terörist sayısına baktığımızda övünecek noktada değiliz. Binlerce teröristin öldürülmesi bir tane masum canın kaybedilmesine değmez. Biz eşkıya değiliz biz devletiz. Askerlerimiz konvoy halinde giderken jammer cihazları da onlara eşlik etmiş. Bu sırada teröristler açısından akıllıca bir hareketle son otobüse ateş açılmış ve roketatarla son otobüsü hedef almışlar. Burada çok basit bir karşılık verilebilmiş. Öndeki araçlar hedef alınsaydı daha etkili bir karşılık verilebilirdi. Tabi böyle bir nakil helikopter gözetiminde de yapılabilirdi. Terör örgütü son girişimlerinde perişan oldu. Şemdinli’de Beytüşşebap’ta çok zayiat verdiler. 2012 yılını kendileri açısından final olarak görüyorlar. Halkımız terörle mücadelenin başarılı olacağına inanıyor.

  "SIRRI SAKIK’IN OĞLUYLA İLGİLİ YORUMLARA KATILMIYORUZ"

  Sırrı Sakık arkadaşımıza sabır ve başsağlığı diledik. Sosyal medyada yapılan yorumlara kesinlikle katılmıyoruz. Allah kimseye evlat acısı vermesin diye dua ettik.

  "DOKUNULMAZLIK AÇIKLAMALARIM NEDENİYLE ELEŞTİRİLDİM"

  Ben seçilmiş milletvekillerinin çalışma yerlerinin parlamento olduğunu hep söyledim. Sebahat Tuncel de tahliye edildiyse diğer arkadaşlarımızın neden tahliye edilmediğini sordum. Bu açıklamalar yüzünden eleştirildim. Eğer Yargıtay onarsa Tuncel’in milletvekilliğinin düşmesinin yolunu açacaktır.

  "AK PARTİ'Yİ OSLO GÖRÜŞMELERİ ÜZERİNDEN VURMAYA ÇALIŞIYORLAR"

  Bu o kadar gayrı ciddi bir şey ki. Bir sene evvel belli bir yerde yapılan görüşmeler zaten deşifre edildi. Bunların hepsi bir seneden beri konuşuluyor. Terörün sona ermesi için her şey yapılmalı diyen bir siyasi partinin temsilci farklı bir tavır içinde AK Parti’yi Oslo süreci üzerinden vurmaya çalışıyor. Sayın başbakan da daha önce söyledi.

  "MİT BELKİ ŞU ANDA DA GÖRÜŞÜYORDUR"

  Hükümet terör örgütüyle herhangi bir görüşme yapmadı. Ancak devlet bu görüşmeleri çeşitli organları vasıtasıyla gerçekleştirebilir. İhtiyaç olursa yine görüşülür. Belki şu anda da görüşmeler sürüyordu. MİT veya diğer kurumların bu tür temasları yapması lazım. İslam’da bile karı kocanın arasını bulmak için yalan konuşmak caizdir. Haluk Koç’un doğrusu aklına şaşıyorum. MİT o zamanlar tebrik edilmiştir. Ve terörle ilgili o dönemde belki de olumlu gelişmeler olmuştur.

  "JOLIE’YE CASUSLUK SUÇLAMASI YAPMAK DOĞRU DEĞİL"

  Angelina Jolie dünyaca ünlü bir aktris. Bizim Başbakanlık’a da gelmiş. Çocuklar söyledi ‘fotoğraf çektirdik’ diye. Ama daha önemlisi BM’nin temsilcisi olarak gelmesi ve bizim Suriyeli mülteciler için hazırladığımız kamplarımızı övmesi. Ona casusluk suçlaması yapmak doğru değil."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir