Petrol
110.97
-0.52%
Euro
16.26
0.91%
Dolar
15.58
0.67%
Altın
915.62
-0.66%
Borsa
2422
0.13%
Bitcoin
470.661
-1.34%
22ºC
İstanbul
Güneşli 22 C

  Arınç'tan Leman Sam'a: Zavallıyı kınıyorum İZLE

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Leman Sam'ın kurban kesenleri IŞİD ile bir tuttuğu yorumunu kınadı.
  • 05.10.2014 - 15:34
  Arınç'tan Leman Sam'a: Zavallıyı kınıyorum İZLE

  Arınç tan Leman Sam a: Zavallıyı kınıyorum İZLE #1

  Kurban Bayramı'nın ilk gününde, Twitter hesabına, "Benim için IŞİD ile bıçağını masum bir hayvanın boğazına dayayan aynı duygudadır" yazan ünlü şarkıcı Leman Sam'a bir tepki de Bülent Arınç'tan geldi.

  "BİR MÜSLÜMAN ELBETTE KURBANIN NE ANLAMA GELDİĞİNİ BİLİR"

  Bursa'da AK Parti İl Başkanlığı'nın bayramlaşma törenine katılan Arınç, Leman Sam'ı hedef alan açıklamalarında şu ifadelere yer verdi;

  "İnternette bir şey okudum. Ses sanatçısıymış, biz ona şarkıcı diyelim, sanatçı demeyelim. Demiş ki 'kurban kesen adamla, IŞID'çının farkı yoktur.' Buna ne diyorsanız içinizden deyin. Bu sözün sahibi bir kadın olduğu için ifade ediyorum. Siz kurbanlarınızı kestiniz bu bir vacip olan bir ibadet. Bir Müslüman elbette kurbanın ne anlama geldiğini bilir.

  Arınç'tan Leman Sam'a: Zavallıyı kınıyorum İZLE

  "ZAVALLI KINIYORUM"

  İnsan bile sayılmayan bir cellatların yaptığı işle kurban kesmeyi aynı sayan bir zavallıyı kınıyorum. Bu Türkiye'de bazılarında inancın ne kadar yozlaştığını gösteriyor. Kurbanın ne anlama geldiğini bir kez daha birlikte paylaşalım ki bu sözü söyleyenler birkaç kişi kalsın. Milyonlarca insanın kurban ibadetini Allah'a yaklaşmak olduğunu gösterelim. Birisi inancımıza hakaret etmek için nasıl böyle bir şey söyleyebilir? Edepten yoksun olmanın derecesi yok.

  "BİZ ONUN ADINA BU İBADETİ YERİNE GETİREN HERKESTEN ÖZÜR DİLİYORUZ"

  Bir milletvekili kadın askere taş atarken görüntülenmişti. Biz kendimiz neyiz ona bakacağız. Böyle şaşkınlar her toplumda vardır. Hangi düşünceyle bunu inançlı bir topluma karşı bunlar söylenebiliyor. Biz onun adına bu ibadeti yerine getiren herkesten özür diliyoruz."

  Ak Partili Gökcen Özdoğan Enç'ten Leman Sam'a tepkiArınç tan Leman Sam a: Zavallıyı kınıyorum İZLE #2
  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir