Euro
10.0027
0.19%
Dolar
8.3119
0.08%
Altın
476.69
0.04%
Borsa
1.345
1.1%
Bitcoin
431.529
-2.31%
11ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 11 C

  Arınç'tan PKK'nın çekilmesi ile ilgili açıklama

  Arınç: "Silahlı mı silahsız mı diye sormaya gerek yok. Nasıl geldilerse ülkeyi öyle terk edecekler"
  • 26.04.2013 - 14:41
  Arınç'tan PKK'nın çekilmesi ile ilgili açıklama

  Arınç tan PKK nın çekilmesi ile ilgili açıklama #1

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, PKK'nın 8 Mayıs'taki çekilme kararına ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  Arınç'ın konuşmasından satır başları:

  "PKK 4 aydır ülkemizde eylem yapmamıştır. 2 bin civarında PKK'lı topraklarımızı terk etmelidir. Kandil'deki örgüt silahlarıyla çekileceğini açıkladı. Çekilme sürecinde gelinen nokta önemli, hassas olunmalı. Silahlı unsurların ayrılmasını memnuniyetle karşılıyoruz. 40 yıldır biliyorum ki söz sahibi olan herkes terörün son bulmasını samimi olarak arzu etmişlerdir.

  "SÜREÇ ÖNGÖRDÜĞÜMÜZ ŞEKİLDE İLERLİYOR"

  Bazı siyasetçilerin hakaretlerde bulunduğunu görüyoruz, ben bunları mazur görüyorum. Şiddetten beslenen siyasetçiler terör bitince kara kara ne yapacağını düşünüyor. Halkımız bunları ibretle görüyor. Süreç öngördüğümüz şekilde ilerliyor. Yeter ki bu yolu aksatacak eylemlerde bulunmayalım. Türkiye'de her kesim sürece katkı yapacak çalışma yapabilir.

  "NASIL GELDİYSELER ÖYLE GİDECEKLER"

  Her şey düşünülmüş ve planlanmıştır. Silahlı mı silahsız mı diye sormaya gerek yok. Nasıl geldiyse öyle ülkeyi terk edecek. TSK kendilerine tebliğ edilmiş görevi itinayla yapar. Örgüt, Öcalan'ın talebine uygun olarak sınır dışına çekiliyor. Herhalde el sallamalarını beklemiyoruz. Onlar da militanlarına yön gösteriyor. Onlar da başka argümanlar kullanmış olabilirler.

  CHP ne yaptığını bilemez halde, iç kavgalarıyla uğraşan CHP'ye en azından siz MHP değilsiniz diyorum. CHP, AK Parti başarıya ulaşacak diye hasis olmamalı. MHP'yi biraz anlıyorum söylemleri 30 yıldır değişmedi, hükümeti karalamaya çalışıyorlar."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir