Euro
10.9081
0.53%
Dolar
9.3566
0.28%
Altın
533.97
0.79%
Borsa
1.418
0%
Bitcoin
584.016
1.41%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C
  Armağan: Atatürk gibi Padişahlar da korunsun

  Armağan: Atatürk gibi Padişahlar da korunsun

  Tartışmalara Mustafa Armağan da katıldı: "Atatürk Latife'yle yatağa sokulmuyorsa Padişahlar da sokulmamalı.."
  • 29.11.2012 - 14:21

  Armağan: Atatürk gibi Padişahlar da korunsun #1

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Muhteşem Yüzyıl dizisiyle ilgili çıkışı sonrası yaşanan tartışmalara Zaman gazetesinin tarihçi yazarı Mustafa Armağan da katıldı.

  ATATÜRK NİYE YATAKTA GÖSTERİLMİYOR?

  Tarihçi Mustafa Armağan, "Nasıl Atatürk, eşi Latife hanımla yatakta gösterilemiyorsa, aynı şekilde padişahların da bu manada korunması" gerektiğini söyledi.

  Araştırmacı yazar Mustafa Armağan, Başbakan Erdoğan'ın diziye yönelik sert eleştirilerini Kanuni'nin oğlu Şehzade Mustafa'nın Bursa Muradiye Külliyeleri'ndeki mezarı başında değerlendirdi.

  MUSTAFA ARMAĞAN'IN MUHTEŞEM YÜZYIL'LA İLGİLİ SÖZLERİ

  YAŞAYAN HANEDAN MENSUPLARI TEPKİ GÖSTERMELİ

  Armağan: Atatürk gibi Padişahlar da korunsun #2

  Armağan, diziye çeki düzen verilmesinin şart olduğuna dikkati çekerek, "Hanedanla ilgili herkes aklına estiği gibi film yaparsa, tarihi istediği gibi mıncıklarsa, 'ben şöyle göstermek istiyorum' derse işin içinden çıkamayız. Hanedanın yaşayan mensupları hukuki yollara başvurmalı. Bu işin hukuki çerçevesi çizilmeli. Atatürk Koruma Kanunu çıkartıldı. Nasıl Atatürk, eşi Latife hanımla yatakta gösterilemiyorsa, aynı şekilde padişahların da bu manada korunması lazım. Onları isteyen istediği şekilde gösteremez." dedi

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir