Dolar
7.7891
-0.1474%
Euro
9.0895
-0.1603%
Altın
1879.9
-0.076%
Borsa
1121.17
-0.2668%
G. Altın
470.368
-0.3995%
Bitcoin
84661.02
-0.1546%
23ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 23 C

  Artan şehit haberleri yüzünden intihar etmek istedi

  Daha önce 2 kez intihar girişiminde bulunan bir şahıs bu kez de artan şehit haberleri nedeniyle intihar etmek istedi.
  • 08.09.2012 - 11:37
  Artan şehit haberleri yüzünden intihar etmek istedi

  Artan şehit haberleri yüzünden intihar etmek istedi #1

  PKK’ya ve BDP’lilere tepki amacıyla iki kez Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde intihar girişiminde bulunan Sedat Balaban , bu kez Zongulda k’ın Kozlu belde merkezinde 10 katlı inşaat halindeki binanın en üst katına çıktı. Olayı haber alan Zonguldak Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi, Kozlu Polis Merkezi, Kozlu Belediyesi itfaiye ekipleri ile Zonguldak Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri, inşaatın bulunduğu bölgeye geldi. Yere branda gerilirken, ekiplerden bir kısmı Balaban’ın bulunduğu 10. kata çıkarak şahsı ikna etmeye çalıştı.

  MUHABİRLERLE PAZARLIK ETTİ

  Bir süre sonra basın mensuplarının da çağrılmasını isteyen Balaban İHA muhabiri ve kameralarını görünce polisle pazarlık etmeye başladı. Polis ve askerler için çatıya çıktığını söyleyen Balaban, PKK terör örgütüne ve BDP’li milletvekillerine tepkisini dile getirdi. Bir ara, ‘İçişleri Bakanlığı’nı aradığını söyleyerek telefonla konuşan Balaban, telefondaki kişinin kendisine inanmaması üzerine polislerle diyalogunu sürdürdü. Yaklaşık 1 saat boyunca Balaban’ı intihardan vazgeçirmek isteyen polisler, haberlerin yayınlanacağı ve tüm Türkiye’ye istediği mesajın verileceği sözü üzerine intihar etmekten vazgeçti.

  BANA BİR TEK AKAN KANA DUR DİYECEK KİŞİ YARDIM EDEBİLİR

  Balaban, “Bana tek yardımı olan şu akan kana 'dur' diyecek kişi olacak. Bu vatan için ölmek mi gerekiyor? Yaşamak ve vatanı korumak gerekiyor. Ben Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşıyım. Onlarda yürek varsa bende hayli hayli var. Hepsini de vururum, kimseden korkum yok. Ama bunlara bir kişinin 'dur' demesi gerekiyor. Kürt vatandaşlar dağdan indirildi, ne oldu? Zararı hep bize, o kadar asker ve polis şehit oldu. Devlet Apo’yu versin İran’a, assınlar. Öyle de dökülüyor bu kan, böyle de dökülür” diye konuştu.

  ÖLEN TERÖRİSTLER GÖSTERİLSİN

  Onlarca, yüzlerce terörist grubunun etkisiz hale getirildiği yönünde haberleri televizyondan izlediğini belirten Balaban, arşiv görüntüler yerine öldürülen teröristlerin gösterilmesini istedi. Murat Karayılan’ın Karadeniz’e girilmemesi yönünde uyarı mektubu olduğunu da ileri süren Balaban, terör örgütüne meydan okudu. Balaban, ambulansla götürüldüğü hastanede yapılan sağlık kontrolünün ardından gerekli işlemler için Kozlu Polis Merkezi’ne götürüldü. 

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir