Dolar
6.9666
0.1999%
Euro
8.2016
0.1184%
Altın
1974.28
-0.1284%
Borsa
1126.9
-0.7617%
G. Altın
442.086
0.0753%
Bitcoin
79107.49
-0.187%
23ºC
İstanbul
Açık 23 C

  Asil Nadir'in ailesinin mal kavgası

  Asil Nadir'in kızkardeşi ile eşi birbirine girdi. Görümce, gelinin odasını yerle bir etti
  • 15.01.2013 - 09:16
  Asil Nadir'in ailesinin mal kavgası

  Asil Nadir'in ailesinin mal kavgası #1

  Asil Nadir hapis yatarken ailesi mal yüzünden gerildi. Adres, KKTC'deki medya şirketiydi. Nadir'in kızkardeşi ile eşi birbirine girdi. Görümce gelinin odasını yerle bir etti.

   

  AİLESİ BİRBİRİNE GİRDİ

  Dünyanın en zengin isimlerinden biri olarak hafızalara kazındı. Medya sektörüne girmesiyle birlikte herkes Kıbrıslı işadamı Asil Nadir'i tanıdı. Ancak 72 yaşındaki Nadir'in hayatı, İngiltere'de sahibi olduğu Polly Peck şirketi yüzünden dağıldı. Nadir cezaevine konulurken, Kıbrıs'taki ailesi ise birbirine girdi.

  GÖRÜMCE, GELİNİN ODASINI BASTI

  Takvim gazetesinin haberine göre, Nadir'i üzen olayların nedeni ise KKTC'deki en önemli mal varlığı olan Kıbrıs Medya Grubu'ydu. İddiaya göre ünlü işadamının kardeşi Bilge Nevzat, ağabeyinin genç eşi Neriman Nur'a cephe aldı. Önce medya şirketinde Neriman Nur'a ait olan 4 odanın kilidini değiştirdi. Ardından odaya başka birini yerleştirdi. Neriman Nur ise hafta sonu çilingir ile Kıbrıs Gazetesi'ni bastı, odadaki eşyaları dışarı attı. Genel Yayın Yönetmeni Reşat Akar, gazeteye girmesi Bilge Nevzat tarafından yasaklanan Neriman Nadir'in odasına girmesine ses çıkarmadı. Akad, "Asil Bey, Neriman Hanım'ın daha fazla üzülmesini istemiyor" dedi. Nur Nadir ise kısa süre önce yaptığı açıklamada, "Ailesi Asil Bey ile ilgilenmiyor. Bana da büyük acılar yaşattılar" demişti.

  "ASİL NADİR TÜRKİYE'YE İADESİNİ İSTİYOR"

  Asil Nadir, sahibi olduğu Polly Peck International (PPI) şirketine ait 29 milyon sterlini zimmetine geçirmekle suçlandı. Hakkında dava açıldı. Geçtiğimiz aylarda da 10 yıl hapis cezası aldı. Ünlü işadamı İngiltere'de adil yargılanmadığını belirterek avukatı aracılığıyla dilekçe yazıp hem İngiliz hem de Türk makamlarına başvurdu. Nadir'in ya yeniden yargılanmak istediği ya da cezasını Türkiye'de çekmek istediği öğrenildi.

  Görüş Bildir