Euro
9.3325
-0.04%
Dolar
7.8192
-0.08%
Altın
446.64
-0.09%
Borsa
1.284
-3.4%
Bitcoin
151.599
5.81%
8ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 8 C
  Asım Kocabıyık son yolculuğuna uğurlandı

  Asım Kocabıyık son yolculuğuna uğurlandı

  Ünlü iş adamının cenazesine Mustafa Sarıgül ve Kılıçdaroğlu başta olmak üzere 5 bin kişi katıldı.
  • 29.12.2012 - 15:11

  Asım Kocabıyık son yolculuğuna uğurlandı #1

  Dün, 88 yaşında hayatını kaybeden Borusan Holding Kurucusu ve Onursal Başkanı Asım Kocabıyık son yolculuğuna uğurlandı. Fatih Camii'ndeki cenaze törenine iş, siyaset ve sanat dünyasından çok sayıda kişi katıldı. Taziyeye gelenler üşümesin diye cami avlusunda çadır kuruldu, ısıtıcı getirildi.

  Taziyeye gelenler arasında yer alan Kocabıyık'ın en yakın arkadaşı sanayici Yusuf Özer, "Biz beraber büyüdük. Onunla çok paylaştık. Asım, bu ülke için çalıştı" dedi.

  Asım Kocabıyık son yolculuğuna uğurlandı

  5 BİN KİŞİ KATILDI

  5 bine yakın katılımın olduğu cenazede taziyeleri, Asım Kocabıyık eşi Nurhan Kocabıyık, Oğlu Ahmet Kocabıyık, torunu Levent Kocabıyık, kızları Zeynep Hamedi ve Nükhet Özmen kabul etti.

  GELENLER ÜŞÜMESİN DİYE ISITICI KOYULDU, ÇADIR KURULDU

  Taziye kuyruğunun metrelerce uzadığı cenaze töreninde, gelenlerin ıslanmaması için cami avlusuna dün gece dev bir çadır inşa edildi, ayrıca ısıtıcı koyuldu.

  Cenazeye iş ve siyaset dünyasından da yoğun katılım oldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Genel Başkan Yardımcıları Gürsel Tekin, Akif Hamzaçebi, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül siyasiler arasında göze çarpan isimlerdi.

  Diğer taraftan iş dünyasından Bülent Eczacıbaşı, Adnan Polat, Haluk Ulusoy ve sanat dünyasından da Erol Evgin ile Fazıl Say ve Bedri Baykam gibi isimler de taziyeye geldi.

  HAYATI BOYUNCA ÜLKESİNE HİZMET ETTİ

  Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden duayen işadamı Kocabıyık, Cumhuriyet Dönemi'nin ilk kuşak lider sanayicileri arasında gösteriliyor. Kocabıyık'ın cenazesi, Fatih Camii'ndeki öğle namazı sonrasında Edirnekapı Şehitliği'ndeki aile kabristanına defnedildi. İş hayatındaki başarılarının yanı sıra sosyal yaşamda da çok etkin olan Kocabıyık, Borusan Kocabıyık Vakfı aracılığıyla eğitim, kültür ve sanat alanlarında toplumun gelişimini destekleyecek projeleri hayata geçirdi. Hayatı boyunca, ülkesine hizmet olarak gördüğü sosyal sorumluluk çalışmaları ve hayırseverliğiyle ilköğretim, lise, yüksekokul, fakülte ve öğretmen evi gibi çok sayıda eğitim kurumu yaptırdı.

  "BU MEMLEKETE GÖNÜL BORCUM VAR"

  Türkiye'nin sanayi dahil her alanda gelişmesi için büyük çaba sarf eden Kocabıyık, "Bu memlekete gönül borcum var. Hayatım boyunca bunu ödemek için çalıştım" diyordu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir