Euro
10.2652
1.49%
Dolar
8.7369
0.98%
Altın
497.21
1.07%
Borsa
1.401
-0.45%
Bitcoin
381.907
4.16%
17ºC
İstanbul
Çok bulutlu 17 C

  Askeri gazino sivilleşti

  Askerin Meclis'teki görevine son verilmesinin ardından kapatılan TBMM Tabur Gazinosu 'sivil' olarak açıldı.
  • 24.04.2012 - 07:29
  Askeri gazino sivilleşti

  Askeri gazino sivilleşti #1

  Kapatılan TBMM Tabur Komutanlığı Gazinosu'nun yerine, milletvekilleri eş ve çocukları ile personel eş ve çocuklarına hizmet verecek şekilde yeniden düzenlenen tesisin açılışı yapıldı.

  Meclis'te 'Bahçe Lokantası' olarak hizmet verecek sosyal tesisin bulunduğu bölüm, kapatılan TBMM Tabur Komutanlığı'nca gazino olarak kullanılıyordu.

  SAKALLI VEKİL VE TÜRBANLI EŞ ALINMIYORDU

  Asker kontrolünde iken gazinoya, orduevi kuralları uygulandığı için sakallı vekiller ve türbanlı vekil eşleri alınmıyordu.

  Tesisin açılışını TBMM Başkanı cemil Çiçek yaparken, açılışa başörtülü eşi Nilüfer Alpay ve kızları ile birlikte gelen AK Parti Elazığ Milletvekili Şuay Alpay, gazetecilerin ''Burası Tabur Gazinosu iken başörtülü ve sakallı biçimde girmek yasaktı. Bugünkü halini nasıl buluyorsunuz?'' şeklindeki soruları üzerine, ''Dostluğun, kardeşliğin olduğu; şiddetin, ayrımcılığın ve dışlanmanın olmadığı bir demokrasi ideali en güzelidir. Burasının da böyle bir mekan olması elbette çok yerinde olmuştur'' diye konuştu.

  Tesise, Çiçek'in özel konuklarını ağırlaması için ayrı oda ve toplantı bölümü yapıldı. Bahçesindeki ağaç ve çiçek sayısı artırılan dış bölümde, arka cepheye de çay içilmesi için masa ve tabureler konuldu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir