Euro
15.5362
0.18%
Dolar
13.7186
0.4%
Altın
786.38
0.93%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
694.476
-11.86%
14ºC
İstanbul
Hafif yağmur 14 C

  Havalimanını basan askerler: Biz tatbikat zannediyorduk

  Darbe girişimi sırasında polisin en kısa sürede hayatı normale döndürdüğü Atatürk Havalimanı'nda 67 asker gözaltına alındı.
  • 16.07.2016 - 12:37
  Havalimanını basan askerler: Biz tatbikat zannediyorduk

  Atatürk Havalimanı karakolunda gözaltında tutulan askerlerden erler kendilerini buraya tatbikat amaçlı olarak getirildiğini bildiklerini söylediler. İlk sorguları yapılan gözaltındaki erler tatbikat yaptıklarını zannettiklerini belirterek, "Ne zamanki halk gelip tankların üzerine çıkmaya başladı gerçeği o zaman anladık" dedikleri öğrenildi. Askerlerin başında bulunan Albay'ın darbe girişiminde bulunduklarını kabul ettiğini belirterek polisler karşısına geldiği zaman " Tamam geri çekiliyoruz" dediği öğrenildi.

  Havalimanını basan askerler: Biz tatbikat zannediyorduk #1

  POLİS SİLAHINI ALBAY'A DOĞRULTTU

  Darbe teşebbüsü sırasında Atatürk Havalimanı'na gelen askeri birliğin başındaki Albay Emniyet Müdürlüğü binasına giderek Müdür makamına geçmek istedi. Ancak burada bulunan bir polis silahını çekerek Albay'a doğrulttu ve "Buraya girerseniz ateş edeceğim" deyince Albay geri adım attı. Ve birliğinin başına döndü. Yetkililerden alınan bilgiye göre uçuş trafiğinin normale döndüğü ancak yolculardan büyük bölümünün ve görevli personelin havalimanına ulaşamaması nedeniyle öğle saatlerinde sonra tüm seferlerin başlıyacağı bildirildi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir