Euro
15.1528
-0.78%
Dolar
13.4068
-0.48%
Altın
791.8
-0.23%
Borsa
1928
-4.13%
Bitcoin
459.991
-6.72%
3ºC
İstanbul
Çok bulutlu 3 C
  Beşir Atalay'dan Akçakale açıklaması

  Beşir Atalay'dan Akçakale açıklaması

  Beşir Atalay: Bütün bunlar Türkiye'yi Suriye'ye çekmek içindir.
  • 03.10.2012 - 18:07

  Beşir Atalay dan Akçakale açıklaması #1

  Şanlıurfa'nın Akçakale İlçesi'ne top mermisi düşmesi sonucu 5 kişinin hayatını kaybettiği olayı TGRT Ankara Temsilcisi Batuhan Yaşar'a değerlendiren Başbakan Yardımcısı Atalay, "Çok ileri ve vahim gelişme. Bu olaylar Türkiye'yi Suriye'ye çekmek içindir. Türkiye uluslararası camiayla birlikte hareket ediyor. Bizim politikamız da bu" dedi.

  BÜLENT ARINÇ: KARŞILIĞINI VERECEĞİZ

  Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Akçakale'deki patlamayla ilgili şunları söyledi: "Bunun uluslararası hukukta karşılığı vardır. Bardağı taşıran son damla oldu. Karşılığını vereceğiz"

  FARUK ÇELİK: GELİŞMELERİ TAKİP EDİYORUZ

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Suriye'de yaşanan hadiseleri, milletin, Meclisin ve hükümetin takip ettiğini kaydetti.

  Son 20-25 gündür Akçakale'ye sınır yerleşim biriminde çok ciddi çatışmalar yaşandığını belirten Çelik, bu çatışmaların bazı yansımalarının da bu süreç içerisinde Akçakale'de hissedildiğini söyledi. Çelik, şunları kaydetti:
  "Bugün 17.00 sularında bir top mermisinin düşmesi neticesinde ilk belirlemelere göre 5 kişinin hayatını kaybettiği, 8 yaralı bulunduğu, 2'sinin durumunun ağır olduğu bilgisini aldık. Vatandaşlarımızın güvenliği tabi ki esastır. Bütün güvenlik güçlerimizin orada görevlerinin başında. Bu vesileyle bir paniğe, telaşa gerek yok. Devletimiz bütün güçleriyle, bütün sınır bölgelerinde üzerine düşen görevi yapma gayreti içinde. İlgili tüm kurumlar konu üzerinde. Biz de olayı takip ediyoruz. Suriye'de cereyan eden hadiseler ve onun bu boyuttaki yansımaları bir yönüyle de kaçınılmaz maalesef."


  Görüş Bildir