Petrol
96.44
-0.22%
Euro
18.2896
-0.05%
Dolar
17.9181
-0.18%
Altın
1.032
0.16%
Borsa
2785
0.00%
Bitcoin
417.074
-3.07%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C

  Atalay'dan Suriye ile takas iddialarına yalanlama

  Suriye'deki Türk gazetecilerin Türkiye'ye kaçan generallerle takas edileceği iddiasına Atalay'dan yalanlama..
  • 20.03.2012 - 12:17
  Atalay'dan Suriye ile takas iddialarına yalanlama

  Atalay dan Suriye ile takas iddialarına yalanlama #1

  Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Birleşmiş Milletler'de Medeniyetler İttifakı ile ilgili toplantıya katılmak üzere bugün THY'ye ait bir uçakla saat 10.50'de İstanbul'dan New-York'a gitti. Atalay, hareketinden önce Atatürk Havalimanı VİP salonunda gazetecilerin sorularını yanıtladı

  ŞU ANDA BİR GELİŞME YOK

  Suriye'deki kayıp gazetecilerle ilgili olarak sorulan soruya Atalay, "Şu anda bir gelişme yok. Konuyla ilgili olarak Dışişleri Bakanlığımız açıklama yapıyor" şeklinde cevap verdi.

  TAKASA YALANLAMA

  Gazetecilere karşılık Türkiye'ye sığınan bir Suriyeli generalle takas yapılmasının istendiği iddiaları da sorulan Beşir Atalay, "Hayır böyle bir şey yok. Dün Dışişleri Bakanımıza da bu soru soruldu. O da kesinlikle böyle bir şeyin olmadığını söyledi. Ben de tekrar ifade ediyorum, bu manada resmi olarak en küçük bir şey yok" dedi. Atalay, bir gazetecinin İstanbul ve Diyarbakır'da geçtiğimiz Pazar günü çıkan olaylarda yaşanan zarara ilişkin sorusuna ise yanıt vermedi.

  TEMASLARIYLA İLGİLİ BİLGİ VERDİ

  New York temaslarıyla ilgili de bilgi veren Atalay, Mayıs ayında İstanbul'da yapılacak Medeniyetle İttifakı Toplantısı için de çalışmalar yapacaklarını belirtti. Atalay, "Toplantı yarın ve Perşembe günü olmak üzere iki gün sürecek. Onun için arkadaşlarımızla birlikte New York'a gidiyoruz. Bildiğiniz gibi bu yeni dönemde Medeniyetler İttifakı'nın sorumluluğunu kabine içinde ben yürütüyorum. İnşallah mayıs ayı sonunda da İstanbul'da büyük bir toplantı düzenleyeceğiz. Bir anlamda hem New York'taki toplantıya katılacağız, hem de Birleşmiş Milletler'de oradaki yetkililerle görüşerek İstanbul toplantısına katılımı biraz arttırmaya yönelik çalışmalar yapacağız" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir