Petrol
94.86
-1.79%
Euro
18.2467
-0.08%
Dolar
18.1156
0.20%
Altın
1.022
0.11%
Borsa
3025
0.00%
Bitcoin
394.294
-8.06%
28ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 28 C
  Atatürk resmi ölüm tehdidi getirdi

  Atatürk resmi ölüm tehdidi getirdi

  'Atatürk resmi cemevlerinden kalkacak' sözleri Cafer Solgun'a ölüm tehditleri getirdi
  • 27.12.2011 - 09:30

  Atatürk resmi ölüm tehdidi getirdi #1

  Dersim Katliamı hakkındaki açıklamalarıyla dikkat çeken araştırmacı-yazar Cafer Solgun, Taraf 'tan Neşe Düzel'e verdiği röportajda söylediği "Atatürk resmi cemevlerinden kalkacak" sözleri nedeniyle ölüm tehditleri alıyor.

  KATASAMO GENÇLİĞİ

  Samsun'dan gönderilen "KATASAMO GENÇLİĞİ" imzalı tehdit mektubu Solgun'un başkanlığını yaptığı Yüzleşme Derneği'nin kapısına sıkıştırılmış halde bulundu.

  'DİLİNİ KOPARACAĞIZ'

  Tehditlerle ilgili Taraf'a konuşan Solgun şunları söyledi: "Şimdiye kadar düşüncelerim ve yazdıklarımla ilgili çok sayıda mail ve sosyal paylaşım siteleri aracılığıyla tehdit aldım. Ancak ilk defa yazılı olarak Samsun'dan gönderilen bir mektup derneğin kapısına sıkıştırıldı. Mektupta şahsıma ve aileme ölüm tehditleri var. Mektupta 'Adımını denk al. Peşindeyiz. Bir daha Atatürk'ümüze ve Cumhuriyet'e ve kahraman Mehmetçiğe ve cumhuriyetin diğer kahramanlarına dil uzatırsan dilini koparacağız, bunu iyi bil. Son kez uyarıyoruz ve yazıyoruz' yazılı ölüm tehditleri var. Gerekli yerlere başvurumu yapacağım."

  'BİLDİĞİM YOLDA YÜRÜYECEĞİM'

  Solgun, sözlerine şöyle devam etti: "Bildiğim, inandığım, adaletli yolda yürüyeceğim. Bu tehdit sahipleri, gerçeklerin ortaya çıkmasından ve söylenmesinden çekiniyor."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir