Petrol
85.28
0.48%
Euro
17.7688
0.45%
Dolar
18.5374
0.48%
Altın
968.83
0.30%
Borsa
3235
-0.94%
Bitcoin
354.964
-6.02%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 24 C

  Avni Özgürel ve Filiz Akın MİT'çi iddiası

  AK Parti milletvekili Tayyar canlı yayında Avni Özgürel ve Filiz Akın'ın MİT'çi olduklarına dair iddiaları dillendirdi
  • 21.06.2012 - 17:19
  Avni Özgürel ve Filiz Akın MİT'çi iddiası

  Avni Özgürel ve Filiz Akın MİT çi iddiası #1

  Yüksek trajlı ve etkin gazetelerde mutlaka bir istihbarat ajanı bulunduğunu iddia eden Şamil Tayyar, "Ben hep şu tezi savundum, savunmaya da devam edeceğim. Yüksek tirajlı ve etkin gazetelerde mutlaka ve mutlaka bir istihbarat ajanı vardır. Yerli yabancı fark etmez, mutlaka kullanırlar kullanmak isterler. Eğer değilse orada bir gariplik vardır demektir. Sonuçta istihbarat örgütünün işi bu, istihbarat elde edecek. Yani her türlü araçtan yararlanabilir." diye konuştu.

  AVNİ ÖZGÜREL - MİT İLİŞKİSİ

  Gazeteci Avni Özgürel'in MİT'le ilişkisi olduğuna dair iddialar olduğunu belirten Tayyar, "Murat Karayılan'la Avni Özgürel bir röportaj yaptı. Avni Özgürel için geçmiş yıllarda iddalar ortaya atıldı. MİT'le ilişkisi olduğuna dair iddalar atıldı. Doğruluk derecesini bilmiyorum, bilmediğim için de bir şey diyemiyorum. Fakat Abdullah Öcalan'ın MİT'e çalıştığını ilk söyleyen isimlerden birisidir. Ankara'da Kızılay bölgesinde MİT'e bağlı bir fikir ajansına girerken Abdullah Öcalan'ı gördüğünü söylüyor. Bunu zaten sonra kendisi de yazdı. Avni Özgürel daha sonra kaç yılındaydı şuan hafızamda değil, Beka Vadisine Abdullah Öcalan'la röportaj için gittiginde o anısını hatırlatıyor, "Ben sizi falanca tarihte orada görmüştüm, o siz miydiniz?" diye orada soruyor. Şimdi kendisi orda ne geziyodu bilmiyorum ama sonuçta geçmiş dönemlerde belli mahfillerde dolaştığınız zaman bu ister istemez oluyor." dedi.

  FİLİZ AKIN'A MİT AJANI İMASI

  Sanatçı Filiz Akın'ın da MİT ajanı olduğu imasında bulunan Tayyar, şunları söyledi: "MİT ajanlığı yapmış çok sayıda sanatçı ve film yıldızları var. Milli İstihbarat Teşkilatının arşivi açıklansa mesela Filiz Akınla ilgili çok özel bilgiler çıkabilir diye düşünüyorum. Eşi eski MİT Müsteşarı ama o ilişkinin öncesine bakmak lazim. Yani eşinden söylemiyorum bunu çok var."


  Görüş Bildir